BNI Hakkında

BNI, her ticari veya profesyonel alandan tek bir kişinin iş grubuna katılmasına izin veren 39 yıllık bir iş organizasyonudur. Şu anda 75 ülkede, her hafta toplanan 11,057 çalışma grubu ve 318 bin üyesiyle BNI, dünyanın en başarılı ve spekülasyondan uzak tek iş yönlendirme organizasyonudur.

BNI, kaliteli iş yönlendirmelerinin geliştirilmesi ve iş sahiplerinin referansla pazarlama ile işlerini büyütmeleri için uygulamalı, pozitif, destekleyici ve sistemleştirilmiş bir ortam sağlar. 300’den fazla farklı sektörden kalifiye iş sahibi ile iş ilişkileri kurmanızı sağlayan BNI, üyelere özel online BNI Connect platformu ile de globaldeki yüzbinlerce üyesinin birbiri ile iş yapmasına olanak yaratır.  

318 bin BNI üyesi sadece geçtiğimiz yıl, 14,6 milyon adet iş yönlendirmesi yapmış ve toplam 22,1 milyar dolarlık iş hacmi yaratmıştır. BNI'nın bir parçası olmak, işletmenizi temsil eden 45+ nitelikli satış personeline sahip olmak gibidir.  

BNI’ın Felsefesi Givers Gain®- Kazandir Ki Kazan’dır. "Ne ekersen, onu biçersin" bakış açısıyla işleyen BNI Grupları’ndaki tüm üyelerimizin hedefi, herkesin birbirine kazandırdığı bir platformda hem kazandırmak hem de kazanmaktır. Üyeler, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi kullanabilecek birileri ile karşılaştıklarında, kartvizitinizi onlara vererek hizmetlerinizi tavsiye ederler. Herkesin bildiği bir pazarlama sırrı olan ‘referans yaratmak’ BNI üyelerinin tek odağıdır.  

Siz de işlerinizi %20, %30, %50, hatta ve hatta %100 arttırmak isterseniz, BNI’da bu sonuçları görebilirsiniz! Başarı Hikayelerimiz kısmını okursanız, birçok üyemizin ilk 2 yılında 50 yeni müşteri eklediğini ya da işlerini BNI bağlantıları sayesinde hangi seviyeye getirdiklerini görebilirsiniz. Referansla Pazarlama, mevcutların içinde en verimli reklam yöntemidir. 
 

KURUCUMUZUN MESAJI

Dr. Ivan Misner, BNI®’nın ilk 30 yılını anlatıyor

FELSEFEMİZ

Bu organizasyonun felsefesi, “Givers Gain®” (Kazandır ki Kazan) fikri üzerine inşa edilmiştir. Yani, başkalarına iş fırsatları oluşturduğunuzda, karşılığında siz de iş fırsatları elde edersiniz. Bu felsefe, “Ne ekersen onu biçersin” atasözü ile de ifade edilebilir.

MİSYONUMUZ

BNI Türkiye, Türkiye’nin en büyük ve en başarılı business networking organizasyonudur. Üyelerimize fikirlerini, deneyimlerini, irtibat çevrelerini ve en önemlisi iş yönlendirmelerini paylaşma imkanını sağlıyoruz!

 

TEMEL DEĞERLERİMİZ

BNI, bir dizi yol gösterici ilke üzerine kurulmuştur. Bu yol gösterici ilkeler, üyelerin eylemlerinin, uyumlarının ve amaçlarının temelini oluşturur. BNI, Dünyanın İş Yapış Biçimini Değiştiriyor - Changing the Way the World does Business®

1.  Givers Gain® (Kazandır ki Kazan)

Kazandır ki Kazan, BNI’ın temel felsefesidir. Başkalarına iş fırsatları oluşturduğunuzda, karşılığında siz de iş fırsatları elde edersiniz.

2.  Hayat Boyu Öğrenme

Kişisel ve profesyonel yeteneklerin sürekli olarak iyileştirilmesine inanırız. BNI, hayat boyu öğrenmeyi desteklemek için çok sayıda fırsat sunar.

3. Gelenekler + İnovasyon

Bir organizasyonun geleneği, nereden geldiğimizi söyler ve kim olduğumuzun temelini oluşturur, ancak her zaman işimize ve organizasyonumuza yenilik katmanın yollarını ararız. 

4.  Pozitif Tutum

BNI, başarılı olmanıza yardımcı olmak isteyen insanlarla çevrenizi kuşatmanızı sağlayan bir ortam yaratır. 

5.  Derinlikli İş İlişkisi

Business Networking eylemi, avcı değil çiftçi bir bakış açısına sahip olmayı gerektirir. İnsanlar, tanıdıkları ve güvendikleri kişilerle iş yapmak ister. Önemli olan, bu ilişkileri işlemek ve geliştirmektir.

6.  Hesap Verilebilirlik

Güçlü bir iş ilişki ağına sahip olmak istiyorsanız, güvenilir olmalı, sorumluluk almalı ve birbirinize hesap verebilmelisiniz. Aksi takdirde sadece bir sosyal grup olunur.

7.  Takdir

Hayatınıza katkıda bulunan kişileri ödüllendirmek ve takdir etmek, bizim organizasyonumuz için son derece önemlidir. Üyeler, kendilerine sunulan her destek karşısında diğerine minnet duyar. 

Kendi bölgenizde bir BNI toplantısına davet edilmek için bölgenizi seçiniz

 

NEYİ BİLMENİZ GEREK?
 

1.  Her Hafta İş Alın

Grup Üyeleri, her hafta bir araya gelir ve iş yönlendirmeleri yapar.

2.  Rekabette Üstünlük Elde Edin

Her meslekten sadece tek bir kişinin BNI Grubunda yer almasına izin verilir.

3.  Global Network’e Erişim Sağlayın

BNI Connect ile dünya genelinde 318 bin iş sahibi ile bağlantı kurun.

 

 

Newsletter

E-Bülten

E-bültenimize abone olarak business network, iş geliştirme ve topluluk önünde konuşma hakkında harika ipuçları alabilirsiniz.

Please enter your email address