Başarı Hikayeleri

Aydan Dalbastı, Yemek 365 Gıda ve İkram Hizmetleri

Şirketimizi yeni kurduğumuz dönemlerde, yeni referanslara ve yeni bir çevreye ulaşmak için davet edildiğimiz ve çok beğendiğimiz BNI sistemine dahil olduk. Ve 7. Yılımda şirketimi BNI'da temsil ediyorum.

İşimiz tamamen referansa dayalı. Üyelik sürem arttıkça, orantılı olarak BNI sisteminde kazandıklarım ve kazandırdıklarım kat kat arttı. Özellikle pandemi döneminde en çok etkilenen sektörlerden biri olmamıza rağmen, yıllık cirosu yaklaşık 2 milyon TL olan en büyük iş yönledirmesini bu dönemde BNI'dan aldım. Şu anda hali hazırda kendi grubumun dışında, yaklaşık 1500 üyesi olan BNI Türkiye'nin farklı gruplarından şahsen tanımadığım üyelerden dahi aktif olarak iş yönlendirmeleri almaya devam ediyorum.

BNI'ın yeni iş sahibi olduğum dönemden bu yana kişisel gelişimime ve networküme kattığı değeri ise görünmeyen ancak en önemli faydalarından...

Daha uzun yıllar BNI ailesinin bir ferdi olmaktan mutluluk duyacağım...

Yusuf Ziya Nisanoğlu, SELAS Piyasa Araştırma ve Stratejik Danışmanlık, İş Geliştirme Danışmanlığı

BNI'dan uzun süredir haberdardım, Ülke direktörümüz Ayşe Aslan hanımın değerlendirme ve paylaşımlarını beğenmiştim ama bir türlü BNI toplantılarını ziyaret etme fırsatım olmamıştı...

Direktörlerimizden Serkan beyin daveti ile bu ziyaret gerçekleşti. Direktörümüz Levent beyin ve grup liderlerinin de katkılarıyla çok verimli geçen haftalık Dragon Grubu toplantısı sona erdiğinde ben de bu aileye katılmaya çoktan karar vermiştim.

Sektörümüzde referans çok önemli bir konumdadır. BNI'ın önemli kavramlarından 3G (Görünürlük, Güven ve Gelir) sağlandıkça grubumdaki harika dostlar beni çevresine tavsiye etti, işimde kazandıklarım ve kazandırdıklarım kat kat arttı.

Özellikle pandemi döneminde en çok etkilenen sektörlerden biri olmamıza rağmen, cirosu yaklaşık 300.000 Euro olan uluslararası büyük bir işimizi BNI sayesinde tanıdığım ve güvendiğim değerli iş insanları ile birlikte başarılı bir şekilde tamamladık. Kendi grubumun dışında, yaklaşık 1500 üyesi olan BNI'da Networking etkinlikleri ve Connect sistemi sayesinde tanıdığım BNI üyelerinden yönlendirme almaya ve onlara iş yönlendirmesi yapmaya devam ediyorum.

BNI'a dahil olduğum dönemden bu yana kişisel gelişimime ve networküme kattığı değer ise BNI'ın en önemli faydaları arasında yer alıyor.

Daha uzun yıllar BNI ailesinin bir ferdi olmaktan mutluluk duyacağım...

Yusuf Ziya Nisanoğlu'nun başarı hikayesine ulaşmak için tıklayın.

Tuna Alkan, Diş Hekimi

BNI'da 5.yılım bitti. 38 yıllık diş hekimiyim. Mesleğime teknik ekipmanlar, eğitim anlamında her zaman yatırım yaptım. Ancak müşteri portföyü anlamında işime yaptığım en anlamlı yatırım ''BNI'' oldu. Yılda ödediğim küçük meblağ bana ücret ödemediğim kocaman bir pazarlama ekibi olarak geri döndü. Grup arkadaşlarım, eski üyeler her hafta yeni networkler ekledi hasta portföyüme.

Bir toplantımıza katılan ziyaretçimize başarılı bir tedavi süreci uyguladıktan sonra bu network bana; İzmir'den, Adana'dan hasta gönderdi. Daha da inanılmazı; Frankfurt ve Londra'da ofisi olan Irak'lı ortağı geldikten sonra gerçekleşti. Ortağındaki estetik çalışmadan sonra bana Almanya, Irak ve İngiltere'den hasta yağdı.

Bir gün direktörümün tavsiyesi ile spesifik isteğimi değiştirdim. Anlaşmalı diş hekimi arayan kurumları istediğimi belirttim. Bir arkadaşım İstanbul Barosu ile görüşmemi sağladı. Anlaşma oluştuktan sadece 5 ay sonra 57 yeni hasta, onların yönlendirdikleri yeni halkalar oluştu. Bunun yanı sıra ilginç olan; Google'da Anadolu yakasında ayda en az 898 kez aranan bir diş hekimi olup çıktım.

BNI; KAZANDIRAN-KAZANDIRDIKÇA MANEVİ AÇIDAN SİZİ BESLEYEN-YENİ BİR İŞ YAPIŞ BİÇİMİ SAĞLAYAN-GÜÇLÜ VİZYON VEREN BİR SİSTEM... Bu dünyayı çok seviyorum.

Teşekkürler BNI emekçileri...

Nilgün Başaran, NGN İstanbul Çeviri Hizmetleri

  • BNI'ın 11 yıldır üyesiyim.
  • BNI'a katıldıktan sonra işlerimiz %40 oranında arttı.
  • BNI sayesinde aldığım iş yönlendirmeleri ile müşteri portföyüme 30 tane yeni müşteri kattım.
  • BNI sayesinde aldığım iş yönlendirmeleri ile aylık ortalama 15.000 TL yeni ciro elde ettim.

9 yıl önce yurtdışında yaşayan ablam BNI'ın başarılarını Avrupa'da duymuş, İstanbul'a geldiğinde beni ilk toplantıya getirmişti. İyi ki de getirmiş. Hemen üye oldum.

18 yıl önce kurduğumuz çeviri şirketimiz NGN İstanbul'a müşteriler referans yolu ile ulaşıyorlardı. BNI ile tanıştıktan sonra üye arkadaşlarımızın yaptığı değerli iş yönlendirmeleri ile işlerimizde %40 oranından artış oldu. Yıllardır ulaşmaya çalıştığım otomotiv sektöründen Mercedes ve FER-MAS'a ve daha birçok markaya bu yönlendirmeler ile ulaşarak çevirilerini yapmaya başladık. Kendi müşterilerimin bir hizmet ihtiyacı olduğunda da kendi grubumuzdaki iş sahiplerini gönlü rahatlığı ile yönlendiriyorum.

BNI'ın tamamen iş odaklı olması ve kendi alanında profesyonel, itibar sahibi iş insanları ile bir arada olabilmek, her hafta yeni iş sahipleri ile tanışmak benim için paha biçilmez bir deneyim olmaya devam ediyor. BNI ailesinin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyor ve diğer iş sahiplerine BNI'ı mutlaka öneriyorum. www.ngn-istanbul.com

Mustafa Beşer, MBSAN Bilgisayar

9 yıldır BNI üyesiyim. ''Bilgisayar Satış ve Destek Hizmetleri'' alanında bir şirketim var. Grubumdaki diğer üyelerin beni 3. Kişilere refere etmesi ve bunun sonucunda doğan iş bağlantıları sayesinde, müşteri portföyümün %40’ı şu anda BNI'dan aldığım işlerden oluşmaktadır. BNI sayesinde Türkiye'nin en bilinen ve 1300’ü aşkın şubesi bulunan büyük bir perakende zincirine erişme ve iş yapma fırsatı buldum ve gelen diğer benzer bağlantılarla da görüşmelerimiz devam ediyor. Tecrübelerim BNI'ın gerçekten tüm üyelerin iş yapış tarzlarını geliştirdiğini, değiştirdiğini gösteriyor. Üyelik sürecimde yapmış olduğum gözlemler, almış olduğum paha biçilmez eğitimler sayesinde, kendi ofisimdeki iş yapış şeklimiz dahi önemli ölçüde gelişti ve verimliliğimiz arttı. www.mbsan.com.tr

Sinan Döler, Döler Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.

''37 senelik meslek yaşamımda, işim gereği hep referans ile çalıştım. Referans bulmak, almak ve yaşatmak hep zor ve işimin en yıpratıcı kısmı idi. BNI ile tanıştıktan ve üye olduktan sonra, aslında her biri benim için gönüllü satış temsilcisi gibi çalışan ekip arkadaşlarım sayesinde, nerelerden ve ne kolay ve çok ama kaliteli referanslar aldığıma kendim bile şaşırıyorum. Haftada ortalama 3 – 4 yeni müşteri ile yeni müşterilerimizin %10’unu BNI dan sağlamaya başladık. Senelerdir iş yapmak istediğimiz Multinet A.Ş. firması ile BNI sayesinde tanışıp, hemen çalışmaya başladık.''

Saadet Aydın, oto Gençler Özel Ford Servis ve Yedek Parça

4 Eylül 2012 tarihinden beri BNI üyesiyim. Grubumda Oto Servisi koltuğunu temsil ediyorum. İşimizin uzun ömürlü olması, tüm iş sahipleri gibi tavsiye edilebilir olmaktan geçiyor. BNI'a dahil olduktan 6 ay sonra, yani diğer üyeler ile aramızdaki güven ilişkisinin oluşmasının ardından üyeler beni çevrelerindeki herkese düzenli olarak refere etmeye başladılar. Bu durum doğal olarak servise giren araç ve müşteri sayısının da artışına neden oldu.

Öte yandan, servisimiz bireysel müşteriler kadar kurumsal müşterilere de hizmet verme kapasitesinde olduğu için özellikle araç kiralama firmalarının üst düzey yetkililerine ulaşmaya çalışıyorduk. Fakat büyük firmalarla bırakın çalışmak, piyasadaki rekabet nedeni ile birçoğu ile görüşme şansı bile yakalayamıyorduk.

Gruptaki üye arkadaşlarımın referansları ile, BNI’da tanıştığımız Bireysel Bankacılık ve KOBİ Bankacılığı bölümlerinden yetkililere ulaşmaya başladık. 3 yıldır görüşme yapamadığımız bankaların müşteri temsilcileri bizim için randevular ayarladılar ve bankaların filo araçlarının bakımlarını ve arıza müdahalelerini yapmaya başladık.

BNI ile tanıştığımız firmaların yetkilileri ile yaptığımız toplantılar sayesinde, banka filoları, kargo filoları ve şirket filolarının bakım ve onarımları gibi işlerimiz düzenli olarak devam etmekte ve bu sayede servisimizdeki yoğunluk hiç düşmemektedir.

Sonuç olarak; BNI’a katıldığımızda ulaşmak istediğimiz hedef kitlelere daha kısa sürede ve daha etkili bir şekilde ulaşmaya başladık. 12 yıldır bu sistemin içindeyiz ve uzun yıllar daha da olmaya devam edeceğiz. www.oto-gencler.com

Serdar Yılmaz, KobiLine İnternet Hizmetleri

2007 yılında BNI Kartal'da Networking'e başladım. BNI Kartal’ın ve Türkiye’nin en eski gruba liderlik yapmaktayım. Grubumuzdaki üyelerin desteği ve güveni ile Kartal’ın en büyük ve en çok referans alan firması olmanın gururunu yaşamaktayım. Bu güvenin bir karşılığı olarak grubumda Kartal’daki en büyük işlerin yüzde 90’ını gerçekleştirmekteyim.

Grubumuzdan aldığım en büyük referans bir kamu kurumuna network arızasını çözmemle başladı. İşimizi özenle ve başarı ile tamamlamamız neticesinde birçok ilçede bulunan bu kamu kurumu ile iş yapmaya başladık. Bugün geldiğimiz noktada ise grubumuzun referansları ile aylık ciromuzun yüzde 50’si BNI’dan gelmektedir.

Grubumuzun hedeflerinden birisi de sektörlerine yenilikler getirmektir. Bu doğrultuda dijital dönüşümüne devam eden kamu kurumlarına bulut bilişim hizmeti sunmaktayız.

BNI ile işlerimde ve sosyal hayatımda kişisel gelişimim, liderlik yeteneklerim ve iletişim becerilerim kat be kat arttı. Yıllardır BNI ailesinin bir parçası olmanın ve bu ailenin içindeki herkesle dost olmanın mutluluğunu yaşıyorum. www.kobiline.com

Newsletter

E-Bülten

E-bültenimize abone olarak business network, iş geliştirme ve topluluk önünde konuşma hakkında harika ipuçları alabilirsiniz.

Please enter your email address