Başarı Hikayeleri

Aydan Dalbastı, Yemek 365 Gıda ve İkram Hizmetleri

Şirketimizi yeni kurduğumuz dönemlerde, yeni referanslara ve yeni bir çevreye ulaşmak için davet edildiğimiz ve çok beğendiğimiz BNI sistemine dahil olduk. Ve 7. Yılımda şirketimi BNI’ da temsil ediyorum. 

İşimiz tamamen referansa dayalı.  Üyelik sürem arttıkça, orantılı olarak BNI sisteminde kazandıklarım ve kazandırdıklarım kat kat arttı. Özellikle pandemi döneminde en çok etkilenen sektörlerden biri olmamıza rağmen, yıllık cirosu yaklaşık 2 milyon TL olan en büyük iş yönlendirmesini bu dönemde BNI’ dan aldım.  Şu anda hali hazırda kendi grubumun dışında, yaklaşık 1500 üyesi olan BNI Türkiye’ nin farklı gruplarından şahsen tanımadığım üyelerden dahi aktif olarak iş yönlendirmeleri almaya devam ediyorum.

BNI’ ın yeni iş sahibi olduğum dönemden bu yana kişisel gelişimime ve networküme kattığı değeri ise görünmeyen ancak en önemli faydalarından…

Daha uzun yıllar BNI ailesinin bir ferdi olmaktan mutluluk duyacağım…

Yusuf Ziya Nisanoğlu, SELAS Piyasa Araştırma ve Stratejik Danışmanlık, İş Geliştirme Danışmanlığı

BNI’dan uzun süredir haberdardım, Ülke direktörümüz Ayşe Aslan hanımın değerlendirme ve paylaşımlarını beğenmiştim ama bir türlü BNI toplantılarını ziyaret etme fırsatım olmamıştı...

Direktörlerimizden Serkan beyin daveti ile bu ziyaret gerçekleşti. Direktörümüz Levent beyin ve grup liderlerinin de katkılarıyla çok verimli geçen haftalık Dragon Grubu toplantısı sona erdiğinde ben de bu aileye katılmaya çoktan karar vermiştim. 

Sektörümüzde referans çok önemli bir konumdadır. BNI’ın önemli kavramlarından 3G (Görünürlük, Güven ve Gelir) sağlandıkça grubumdaki harika dostlar beni çevresine tavsiye etti, işimde kazandıklarım ve kazandırdıklarım kat kat arttı.

Özellikle pandemi döneminde en çok etkilenen sektörlerden biri olmamıza rağmen, cirosu yaklaşık 300.000 Euro olan uluslararası büyük bir işimizi BNI sayesinde tanıdığım ve güvendiğim değerli iş insanları ile birlikte başarılı bir şekilde tamamladık.  Kendi grubumun dışında, yaklaşık 1500 üyesi olan BNI’da Networking etkinlikleri ve Connect sistemi sayesinde tanıdığım BNI üyelerinden yönlendirme almaya ve onlara iş yönlendirmesi yapmaya devam ediyorum.

BNI’a dahil olduğum dönemden bu yana kişisel gelişimime ve networküme kattığı değer ise BNI’ın en önemli faydaları arasında yer alıyor.

Daha uzun yıllar BNI ailesinin bir ferdi olmaktan mutluluk duyacağım…

Yusuf Ziya Nisanoğlu'nun başarı hikayesine ulaşmak için tıklayın.

Tuna Alkan, Diş Hekimi

BNI’da 5.yılım bitti. 38 yıllık diş hekimiyim. Mesleğime teknik ekipmanlar, eğitim anlamında her zaman yatırım yaptım. Ancak müşteri portföyü anlamında işime yaptığım en anlamlı yatırım ‘’BNI’’oldu. Yılda ödediğim küçük meblağ bana ücret ödemediğim kocaman bir pazarlama ekibi olarak geri döndü. Grup arkadaşlarım, eski üyeler her hafta yeni networkler ekledi hasta portföyüme.

Bir toplantımıza katılan ziyaretçimize başarılı bir tedavi süreci uyguladıktan sonra bu network bana; İzmir’den, Adana’dan hasta gönderdi. Daha da inanılmazı; Frankfurt ve Londra’da ofisi olan Irak’lı ortağı geldikten sonra gerçekleşti. Ortağındaki estetik çalışmadan sonra bana Almanya, Irak ve İngiltere’den hasta yağdı.

Bir gün direktörümün tavsiyesi ile spesifik isteğimi değiştirdim. Anlaşmalı diş hekimi arayan kurumları istediğimi belirttim. Bir arkadaşım İstanbul Barosu ile görüşmemi sağladı. Anlaşma oluştuktan sadece 5 ay sonra 57 yeni hasta, onların yönlendirdikleri yeni halkalar oluştu. Bunun yanı sıra ilginç olan; Google’da Anadolu yakasında ayda en az 898 kez aranan bir diş hekimi olup çıktım.

BNI; KAZANDIRAN-KAZANDIRDIKÇA MANEVİ AÇIDAN SİZİ BESLEYEN-YENİ BİR İŞ YAPIŞ BİÇİMİ SAĞLAYAN-GÜÇLÜ  VİZYON VEREN BİR SİSTEM… Bu dünyayı çooookkk seviyorum.

Teşekkürler BNI emekçileri…

Nilgün Başaran, NGN İstanbul Çeviri Hizmetleri

  • BNI’ın 11 yıldır üyesiyim.
  • BNI'a katıldıktan sonra işlerimiz % 40 oranında arttı.
  • BNI sayesinde aldığım iş yönlendirmeleri ile müşteri portföyüme 30 tane yeni müşteri kattım.
  • BNI sayesinde aldığım iş yönlendirmeleri ile aylık ortalama 15.000 TL yeni ciro elde ettim.

9 yıl önce yurtdışında yaşayan ablam BNI'ın başarılarını Avrupa'da duymuş, İstanbul'a geldiğinde beni ilk toplantıya getirmişti. İyi ki de getirmiş. Hemen üye oldum.

18 yıl önce kurduğumuz çeviri şirketimiz NGN İstanbul'a müşteriler referans yolu ile ulaşıyorlardı. BNI ile tanıştıktan sonra üye arkadaşlarımızın yaptığı değerli iş yönlendirmeleri ile işlerimizde % 40 oranından artış oldu. Yıllardır ulaşmaya çalıştığım otomotiv sektöründen Mercedes ve FER-MAS'a ve daha birçok markaya bu yönlendirmeler ile ulaşarak çevirilerini yapmaya başladık. Kendi müşterilerimin bir hizmet ihtiyacı olduğunda da kendi grubumuzdaki iş sahiplerini gönül rahatlığı ile yönlendiriyorum.

BNI'ın tamamen iş odaklı olması ve kendi alanında profesyonel, itibar sahibi iş insanları ile bir arada olabilmek, her hafta yeni iş sahipleri ile tanışmak benim için paha biçilmez bir deneyim olmaya devam ediyor. BNI ailesinin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyor ve diğer iş sahiplerine BNI'ı mutlaka öneriyorum. www.ngn-istanbul.com

Mustafa Beşer, MBSAN Bilgisayar

9 yıldır BNI üyesiyim. “Bilgisayar Satış ve Destek Hizmetleri” alanında bir şirketim var. Grubumdaki diğer üyelerin beni 3. Kişilere refere etmesi ve bunun sonucunda doğan iş bağlantıları sayesinde, müşteri portföyümün %40’ı şu andaBNI’dan aldığım işlerden oluşmaktadır.BNI sayesinde Türkiye’nin en bilinen ve 1300’ü aşkın şubesi bulunan büyük bir perakende zincirine erişme ve iş yapma fırsatı buldum ve gelen diğer benzer bağlantılarla da görüşmelerimiz devam ediyor. Tecrübelerim BNI'ın gerçekten tüm üyelerin iş yapış tarzlarını geliştirdiğini, değiştirdiğini gösteriyor. Üyelik sürecimde yapmış olduğum gözlemler, almış olduğum paha biçilmez eğitimler sayesinde, kendi ofisimdeki iş yapış şeklimiz dahi önemli ölçüde gelişti ve verimliliğimiz arttı. www.mbsan.com.tr

 

Sinan Döler, Döler Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. 

“37 senelik meslek yaşamımda, işim gereği hep referans ile çalıştım. Referans bulmak, almak ve yaşatmak hep zor ve işimin en yıpratıcı kısmı idi. BNI ile tanıştıktan ve üye olduktan sonra, aslında her biri benim için gönüllü satış temsilcisi gibi çalışan ekip arkadaşlarım sayesinde, nerelerden ve ne kolay ve çok ama kaliteli referanslar aldığıma kendim bile şaşırıyorum. Haftada ortalama 3 – 4 yeni müşteri ile yeni müşterilerimizin % 10’unu BNI dan sağlamaya başladık. Senelerdir iş yapmak istediğimiz Multinet A.Ş. firması ile BNI sayesinde tanışıp, hemen çalışmaya başladık."

Saadet Aydın, Oto Gençler Özel Ford Servis ve Yedek Parça

4 Eylül 2012 tarihinden beri BNI üyesiyim. Grubumda Oto Servisi koltuğunu temsil ediyorum. İşimizin uzun ömürlü olması, tüm iş sahipleri gibi tavsiye edilebilir olmaktan geçiyor. BNI’a dahil olduktan 6 ay sonra, yani diğer üyeler ile aramızdaki güven ilişkisinin oluşmasının ardından üyeler beni çevrelerindeki herkese düzenli olarak refere etmeye başladılar. Bu durum doğal olarak servise giren araç ve müşteri sayısının da artışına neden oldu.

Öte yandan, servisimiz bireysel müşteriler kadar kurumsal müşterilere de hizmet verme kapasitesinde olduğu için özellikle araç kiralama firmalarının üst düzey yetkililerine ulaşmaya çalışıyorduk. Fakat büyük firmalarla bırakın çalışmak, piyasadaki rekabet nedeni ile birçoğu ile görüşme şansı bile yakalayamıyorduk.

Gruptaki üye arkadaşlarımızla ulaşmak istediğimiz büyük kiralama firmalarının isimlerini paylaştık. Gerçekten de kısa bir sürede Türkiye'nin belli başlı tüm büyük kiralama şirketleri ile bir araya geldik ve işimizi, firmamızı anlatma imkanı yakaladık. Kimileri ile çalışmaya başladık kimileri ile görüşmelerimiz devam ediyor.

Siz ulaşmak istediğiniz yeri biliyorsanız BNI'daki takım arkadaşlarınız er ya da geç sizi hedefinize ulaştırırlar. Yeter ki ne istediğinizi bilin!

BNI’da aldığımız iş geliştirme eğitimleri ve grubumuzdaki iş sahiplerinin verdiği güçlü destekler ile iş yapış şeklimizi de değiştirdik. Uzun yıllardır Ford marka araçlarının yedek parça ve servisi konusunda çalıştığımız için sadece Ford marka araçlara Oto Servisi sunarken artık tüm araçlara servis sunabilir hale geldik. Bu sayede iş hacmimiz, yaşadığımız ekonomik krize rağmen büyümeye devam etti ve şu anda işimizin neredeyse yarısını bu güçlü organizasyondan alıyoruz.

Aynı zamanda BNI’da aldığım eğitimlerle iş hayatındaki liderlik özelliklerimi de hızlıca geliştirdim.

60 saniye içinde işinizi son derece anlaşılır bir şekilde anlatabilir misiniz? Evet bir BNI üyesiyseniz bu mümkün.

BNI başarıyı kesinlikle şansa bırakmayan, paylaşımcı, birbirine desteği temel alan çok güçlü bir sistem ve en temel felsefesi Kazandır ki Kazan! Yardım ederseniz yardım görürsünüz inancını tüm üyelerine her fırsatta hatırlatan BNI’ın bir parçası olmaktan ve işime sağladığı katkılardan dolayı kendimi şanslı hissediyorum.

Newsletter

E-Bülten

E-bültenimize abone olarak business network, iş geliştirme ve topluluk önünde konuşma hakkında harika ipuçları alabilirsiniz.

Please enter your email address