Başarı Hikayeleri

Aydan Dalbastı, Yemek 365 Gıda ve İkram Hizmetleri

Şirketimizi yeni kurduğumuz dönemlerde, yeni referanslara ve yeni bir çevreye ulaşmak için davet edildiğimiz ve çok beğendiğimiz BNI sistemine dahil olduk. Ve 7. Yılımda şirketimi BNI’ da temsil ediyorum. 

İşimiz tamamen referansa dayalı.  Üyelik sürem arttıkça, orantılı olarak BNI sisteminde kazandıklarım ve kazandırdıklarım kat kat arttı. Özellikle pandemi döneminde en çok etkilenen sektörlerden biri olmamıza rağmen, yıllık cirosu yaklaşık 2 milyon TL olan en büyük iş yönlendirmesini bu dönemde BNI’ dan aldım.  Şu anda hali hazırda kendi grubumun dışında, yaklaşık 1500 üyesi olan BNI Türkiye’ nin farklı gruplarından şahsen tanımadığım üyelerden dahi aktif olarak iş yönlendirmeleri almaya devam ediyorum.

BNI’ ın yeni iş sahibi olduğum dönemden bu yana kişisel gelişimime ve networküme kattığı değeri ise görünmeyen ancak en önemli faydalarından…

Daha uzun yıllar BNI ailesinin bir ferdi olmaktan mutluluk duyacağım…

Yusuf Ziya Nisanoğlu, SELAS Piyasa Araştırma ve Stratejik Danışmanlık, İş Geliştirme Danışmanlığı

BNI’dan uzun süredir haberdardım, Ülke direktörümüz Ayşe Aslan hanımın değerlendirme ve paylaşımlarını beğenmiştim ama bir türlü BNI toplantılarını ziyaret etme fırsatım olmamıştı...

Direktörlerimizden Serkan beyin daveti ile bu ziyaret gerçekleşti. Direktörümüz Levent beyin ve grup liderlerinin de katkılarıyla çok verimli geçen haftalık Dragon Grubu toplantısı sona erdiğinde ben de bu aileye katılmaya çoktan karar vermiştim. 

Sektörümüzde referans çok önemli bir konumdadır. BNI’ın önemli kavramlarından 3G (Görünürlük, Güven ve Gelir) sağlandıkça grubumdaki harika dostlar beni çevresine tavsiye etti, işimde kazandıklarım ve kazandırdıklarım kat kat arttı.

Özellikle pandemi döneminde en çok etkilenen sektörlerden biri olmamıza rağmen, cirosu yaklaşık 300.000 Euro olan uluslararası büyük bir işimizi BNI sayesinde tanıdığım ve güvendiğim değerli iş insanları ile birlikte başarılı bir şekilde tamamladık.  Kendi grubumun dışında, yaklaşık 1500 üyesi olan BNI’da Networking etkinlikleri ve Connect sistemi sayesinde tanıdığım BNI üyelerinden yönlendirme almaya ve onlara iş yönlendirmesi yapmaya devam ediyorum.

BNI’a dahil olduğum dönemden bu yana kişisel gelişimime ve networküme kattığı değer ise BNI’ın en önemli faydaları arasında yer alıyor.

Daha uzun yıllar BNI ailesinin bir ferdi olmaktan mutluluk duyacağım…

Yusuf Ziya Nisanoğlu'nun başarı hikayesine ulaşmak için tıklayın.

Kadir Karakoyun, K2A Yapı, İnşaat ve Taahhüt

BNI ile 4 sene önce tanıştım ama fili olarak üyeliğim 2 sene önceye dayanıyor. Bizler K2A Yapı olarak İnşaat Tadilat ve Dekorasyon işleri yapmaktayız. Özellikle İstanbul'un her noktasında uzman ekiplerimiz ile her türlü tadilat ve dekorasyon konusunda garantili hizmet veriyoruz. Zor süreçlerden geçen dünyamızda BNI bizler için tam bir yol arkadaşı ve motivasyon kaynağı oldu. Bunların yanında toplumsal olarak hiç karşılık beklemeden birbirine yardımcı olmanın ne kadar önemli ve değerli olduğunu bir kere daha bizlere öğretti.

BNI sistemi sayesinde özellikle K2A Yapı olarak çok güzel projelere imza attık. Pandemi döneminde rakiplerimiz ne yazık ki zorlanırken biz işimizin % 70’ini, ciromuzun da %90’a yakınını BNI aracılığı ile aldığımız iş yönlendirmeleri sayesinde yaptık.  BNI bize sadece iş ve ciro olarak fayda sağlamadı, birçok farklı meslek grubundan network ağımızın genişlemesi ile fayda sağlayarak çevremizde “ Aranan Adam” olmamızı sağladı.

Bundan dolayı iyi ki yolum BNI ile kesişmiş diyor, Dünyanın İş Yapış Şekline Değiştirme'ye bende varım diyorum…

Kadir Karakoyun'un başarı hikayesine ulaşmak için tıklayın.

Tacettin Yetkin, MMCONS, Güneş Enerjisi Sistemleri

Enerji Sektörü olarak referansa dayalı iş ilişkilerimizin temelini oluşturan güven ve özverinin kaynağını BNI’da ilk davet edildiğimde bulacağımı gördüm. Ziyaretçi olarak ilk geldiğimde bir an bile düşünmeden sisteme dahil oldum ve ikinci senemin içinde olmaktan oldukça mutluyum. Umuyorum ki nice uzun yıllarımı da burada geçireceğim.

Referansa ve uzun iş ilişkilere dayalı sektörümüzde iş almak oldukça zordur. Ancak BNI ailesi bu zorluğun kolaylaşması açısından önemli bir rol oynuyor. Pandemi’de, birçok firmanın beyaz bayrak salladığı bu dönemde 1.5 milyon USD ciro elde ettiğimiz 2 adet başarı hikayesi yazdık. Türkiye çapında birçok değerli iş insanını bünyesinde barındıran BNI ailesi ile bu başarı hikayelerini yazdığımız yönlendirmelerin birini kendi grubumdan diğerini farklı bir gruptan aldım. Bu durum gösteriyor ki BNI sadece içinde bulunduğunuz grubu değil tüm Dünya’daki tüm üyelerine değer katmaktadır

BNI üyesi olduğum günden bu yana sadece iş yönlendirmeleri almadım. Birçok eğitim, seminer, network ilişkileri ve sosyal temaslar sayesinde kendimi her alanda geliştirmeyi başardım.

Uzun yıllar BNI ailesinin bir ferdi olarak kalmayı ve burada birçok başarı hikayesi daha yazmayı çok istiyorum.

Tacettin Yetkin'in başarı hikayesine ulaşmak için tıklayın.

Buğra Buldular, Erkaya Sigorta, Elementer Sigortacılık

Şirketimize yeni referanslar ve aynı zamanda da yeni bir çevreye ulaşmak için araştırmam sonucunda BNI ile karşılaştım ve internet üzerinden başvurmuştum. Daha sonrasında davet edildiğim toplantıya katılım sağladım ve çok beğendiğim BNI sisteminin içerisine dahil oldum ve BNI Pusula grubunda Elementer Sigortacılık koltuğunda 3.yılımı da doldurmak üzereyim ve şirketim olan Erkaya Sigorta’yı temsil ediyorum.

Bizim işimiz tamamen referansa dayalı. Üyelik süremin artması ve aynı zamanda mentörlük ve lider ekiplerde de yer almamla birlikte orantılı olarak BNI sisteminde kazandırdıklarım ve kazandıklarım her geçen gün arttı. Her sektörün etkilendiği pandemi döneminde BNI da olmamın ayrıcalığı sayesinde çok önemli işler almaya devam ettim. En büyük ciromu da bu dönemde elde ettim ve grubumda bulunan 2 üye arkadaşımın yapmış olduğu 2 yönlendirme sayesinde toplamda 130 Bin TL’lik güzel bir ciro kazanmamı sağladı. BNI Türkiye olarak 1500’ü aşmış üyesine BNI Connect sistemi sayesinde ulaşarak diğer gruplardaki üye arkadaşlarıma da iş yönlendirmeleri sağlamaya ve yönlendirme almaya devam ediyorum.

BNI’ın sunduğu eğitimler sayesinde kendi kişisel gelişimime kattığı değer ise gerçekten çok büyük.

Daha uzun yıllar bu ailenin bir üyesi olmaktan mutluluk duyacağım.

Buğra Buldular'ın başarı hikayesine ulaşmak için tıklayın.

Tuna Alkan, Diş Hekimi

BNI’da 5.yılım bitti. 38 yıllık diş hekimiyim. Mesleğime teknik ekipmanlar, eğitim anlamında her zaman yatırım yaptım. Ancak müşteri portföyü anlamında işime yaptığım en anlamlı yatırım ‘’BNI’’oldu. Yılda ödediğim küçük meblağ bana ücret ödemediğim kocaman bir pazarlama ekibi olarak geri döndü. Grup arkadaşlarım, eski üyeler her hafta yeni networkler ekledi hasta portföyüme.

Bir toplantımıza katılan ziyaretçimize başarılı bir tedavi süreci uyguladıktan sonra bu network bana; İzmir’den, Adana’dan hasta gönderdi. Daha da inanılmazı; Frankfurt ve Londra’da ofisi olan Irak’lı ortağı geldikten sonra gerçekleşti. Ortağındaki estetik çalışmadan sonra bana Almanya, Irak ve İngiltere’den hasta yağdı.

Bir gün direktörümün tavsiyesi ile spesifik isteğimi değiştirdim. Anlaşmalı diş hekimi arayan kurumları istediğimi belirttim. Bir arkadaşım İstanbul Barosu ile görüşmemi sağladı. Anlaşma oluştuktan sadece 5 ay sonra 57 yeni hasta, onların yönlendirdikleri yeni halkalar oluştu. Bunun yanı sıra ilginç olan; Google’da Anadolu yakasında ayda en az 898 kez aranan bir diş hekimi olup çıktım.

BNI; KAZANDIRAN-KAZANDIRDIKÇA MANEVİ AÇIDAN SİZİ BESLEYEN-YENİ BİR İŞ YAPIŞ BİÇİMİ SAĞLAYAN-GÜÇLÜ  VİZYON VEREN BİR SİSTEM… Bu dünyayı çooookkk seviyorum.

Teşekkürler BNI emekçileri…

Nilgün Başaran, NGN İstanbul Çeviri Hizmetleri www.ngn-istanbul.com

  • BNI’ın 9 yıldır üyesiyim.
  • BNI'a katıldıktan sonra işlerimiz % 40 oranında arttı.
  • BNI sayesinde aldığım iş yönlendirmeleri ile müşteri portföyüme 30 tane yeni müşteri kattım.
  • BNI sayesinde aldığım iş yönlendirmeleri ile aylık ortalama 15.000 TL yeni ciro elde ettim.

9 yıl önce yurtdışında yaşayan ablam BNI'ın başarılarını Avrupa'da duymuş, İstanbul'a geldiğinde beni ilk toplantıya getirmişti. İyi ki de getirmiş. Hemen üye oldum.

18 yıl önce kurduğumuz çeviri şirketimiz NGN İstanbul'a müşteriler referans yolu ile ulaşıyorlardı. BNI ile tanıştıktan sonra üye arkadaşlarımızın yaptığı değerli iş yönlendirmeleri ile işlerimizde % 40 oranından artış oldu. Yıllardır ulaşmaya çalıştığım otomotiv sektöründen Mercedes ve FER-MAS'a ve daha birçok markaya bu yönlendirmeler ile ulaşarak çevirilerini yapmaya başladık. Kendi müşterilerimin bir hizmet ihtiyacı olduğunda da kendi grubumuzdaki iş sahiplerini gönül rahatlığı ile yönlendiriyorum.

BNI'ın tamamen iş odaklı olması ve kendi alanında profesyonel, itibar sahibi iş insanları ile bir arada olabilmek, her hafta yeni iş sahipleri ile tanışmak benim için paha biçilmez bir deneyim olmaya devam ediyor. BNI ailesinin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyor ve diğer iş sahiplerine BNI'ı mutlaka öneriyorum.

Hakan Ali Altun, Arkasya Şirketler Grubu

Yaklaşık 9 yıldır BNI üyesi ve BNI Pera grubunun kurucularındanım. Bizler işimiz gereği her zaman referansla ilerlemişizdir. Gittiğim görüşmelerde müşterilerimden 5 tane kişiye beni refere etmesini isterdim. Fakat BNI, bununla yetinmemek gerektiğini ve referansın bir sistemle çok daha verimli hale gelebileceğini bana tek bir soru cümlesi ile öğretti: “SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİM?”

3 ay önce Gebze’de fabrikası olan ve bireysel emeklilikte yaklaşık 1.000.000 TL fonunu yönettiğim bir müşterimden referans istedim. Bana yakın arkadaşlarının ismini verdi ve onlarla da görüşmemi sağladı. Sonrasında kendisine şu soruyu sordum: “BEN SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİM?” İşte bu soru karşısında aldığım cevabı sizlerle paylaşmak isterim: “Bugüne kadar ortaklarım bile bana bu soruyu sormadı. Bankadaki paramı da size emanet etmek istiyorum” İşte BNI’ın her girişimciye, felsefesi ve eğitimleri ile kattığı budur: “KAZANDIR ki KAZAN!”

Mustafa Beşer, MBSAN Bilgisayar www.mbsan.com.tr

9 yıldır BNI üyesiyim. “Bilgisayar Satış ve Destek Hizmetleri” alanında bir şirketim var. Grubumdaki diğer üyelerin beni 3. Kişilere refere etmesi ve bunun sonucunda doğan iş bağlantıları sayesinde, müşteri portföyümün %40’ı şu andaBNI’dan aldığım işlerden oluşmaktadır.BNI sayesinde Türkiye’nin en bilinen ve 1300’ü aşkın şubesi bulunan büyük bir perakende zincirine erişme ve iş yapma fırsatı buldum ve gelen diğer benzer bağlantılarla da görüşmelerimiz devam ediyor. Tecrübelerim BNI'ın gerçekten tüm üyelerin iş yapış tarzlarını geliştirdiğini, değiştirdiğini gösteriyor. Üyelik sürecimde yapmış olduğum gözlemler, almış olduğum paha biçilmez eğitimler sayesinde, kendi ofisimdeki iş yapış şeklimiz dahi önemli ölçüde gelişti ve verimliliğimiz arttı.

 

Sinan Döler, Döler Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. www.doler.com.tr

“37 senelik meslek yaşamımda, işim gereği hep referans ile çalıştım. Referans bulmak, almak ve yaşatmak hep zor ve işimin en yıpratıcı kısmı idi. BNI ile tanıştıktan ve üye olduktan sonra, aslında her biri benim için gönüllü satış temsilcisi gibi çalışan ekip arkadaşlarım sayesinde, nerelerden ve ne kolay ve çok ama kaliteli referanslar aldığıma kendim bile şaşırıyorum. Haftada ortalama 3 – 4 yeni müşteri ile yeni müşterilerimizin % 10’unu BNI dan sağlamaya başladık. Senelerdir iş yapmak istediğimiz Multinet A.Ş. firması ile BNI sayesinde tanışıp, hemen çalışmaya başladık.”

Doğan Akdeniz, Acil Tercüme

Acil Tercüme firması olarak birçok kurumsal firmaya çeviri hizmetleri vermekteyiz. BNI Türkiye’ye üye olmaya karar verdiğimde, BNI vasıtasıyla erişebileceğim iş çevresinin ve elde edeceğim kazançların bu kadar kısa sürede işimin gelişimine yansıyacağını düşünmüyordum.

Üyeliğimin henüz 2. ayında Ülker Grubuna ulaşmak isteğimi sunumumda belirtmiştim. Bir sonraki hafta toplantıya geldiğimde İş Yönlendirme Formunda Ülker yetkilisinin bilgileri yazıyordu. Firma ile yaptığımız görüşmenin hemen ardından çeviri tedarikçisi olarak hizmet vermeye başladık.

Üyeliğimin 1. yılını doldurduk ve BNI sayesinde ulaştığım gıda, sigorta, otomotiv, kimya, gümrük şirketleri dahil başka birçok firmanın da çeviri işlerini yapmaktayız. Bu sistemin bir parçası olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.

Göknur Gezen, Diş Hekimi

20 yıldır diş hekimliği yapmaktayım. Bugüne kadar hastalarımı genellikle her diş hekiminin yaptığı gibi referansla edindim. gelen hastaların sürekliliği ve istikrarı, hekimin doğru tedaviyi uygulaması için kritik bir önem taşıyor.

BNI, meslek hayatımdaki bu istikrar konusunda büyük bir adım atmama yardımcı oldu. 12 ay önce üye olan bir arkadaşımın referansı ile bir BNI toplantısını ziyaret ettim ve toplantının sonunda BNI Türkiye’ye katılmak için kararımı net şekilde vermiştim.

Beni ne mi ikna etti? Ziyaret ettiğim gruptaki tüm iş sahipleri birbirlerine sürekli şekilde iş kaynağı yaratıyor, iş yönlendirmelerini ciddiyetle takip ediyor ve bunu güven zemininde kurdukları ilişkiler çerçevesinde yapıyor.

Yani birbirlerinin iş yapış biçimlerini biliyor, detaylı öğreniyor ve bu işletme sahiplerini başkalarına güven içinde referans edebiliyor. İşte benim aradığım tam da buydu.

Sürekli ve istikrarlı iş kaynağı! BNI Türkiye ile bu 12 ay sonunda hasta portföyüm %20 genişledi. BNI Türkiye, hasta kazanımı anlamında meslek hayatımda bir dönüm noktası oldu.

Teşekkürler BNI!

Zafer Esti, Tekmakser Makine

BNI Türkiye; girişimcilerle, spekülasyondan uzak ve şeffaf sistemi sayesinde iş fırsatlarını buluşturuyor!

BNI ile tanışmam 18 ay önce bir BNI üyesi arkadaşım vasıtasıyla oldu. 16 yıldır İnşaat Makineleri imalatı ve ithalatı konusunda faaliyet göstermekteyiz. Üyeliğimle birlikte; toplantılara katılımda bulunarak hem BNI sistemini hem de üye profilini yakından tanıdığımda, işimi geliştirmek için çok doğru bir organizasyonun içinde bulunduğunu anladım.

Spekülasyondan uzak, tek odağı iş olan ve herkesin size işinizle ilgili azami şeffaflıkla yardım etmek istediği bir grup profesyonel düşünün! Emin olun BNI, her işletme sahibinin ihtiyacı olandan belki de çok daha fazlasını sunan bir sistem.

Sadece bir toplantıda ulaşmak istediğim firmaların içinde Türki ve Ortadoğu'da İş Yapan Proje Taahhüt Firmaları olduğunu duyurdum ve bunu söylemem yetti. Takım arkadaşlarımdan biri; beni, İran'da otoban ihalesi alan bir firmanın genel müdürü ile tanıştırdı.

Hem BNI içerisindeki diğer arkadaşlarım arasında yarattığım güven hem de uzun yıllara dayanan iş deneyimim sayesinde; bir anda milyar dolarlık bir projenin içerisinde yer alma fırsatı doğdu.

İdris Adem, Cihan Klima

BNI Türkiye, firmamı sadece 6 ayda, 26 yıldır hayal ettiğim seviyeye taşıdı!

26 yıldır Cihan Klima olarak İklimlendirme sektöründe faaliyet gösteriyoruz. BNI ile; 6 ay önce, üye bir arkadaşımın bana bu uluslararası organizasyondan bahsetmesi ve ziyaretçi olarak davet etmesi ile tanıştım.

Toplantı salonuna girdiğim andan itibaren global ve itibarlı bir yapının yansımasını hissetmeye başladım. Böyle bir itici güç olmasa; sıcakkanlı, profesyonel ve bir o kadar da dinamik bu kadar fazla girişimciyi hiçbir ortamda bir araya toplayamazsınız.

BNI’ın iş dışında başka bir gündemi yok. Şeffaf ve işimi geliştirmeme olanak yaratacak müthiş bir yapı. BNI içerisinde bir üyeden aldığım hızlı bir iş yönlendirmesi ile N11.com ile çalışmaya başladık ve önümüzdeki 1 yıl içerisinde 1.000.000 TL’lik ciro gerçekleştirmeyi öngördüğümüz bir sözleşmeye imza attık.

Normal şartlarda; bu fırsatı yakalamak için belki de yıllar boyunca doğru kişiyi aramakla vakit kaybedecektim, ama BNI ile birkaç ayda bu şansa eriştim. Eğitimlere gelirsek; bu organizasyonun sunduğu müthiş yapı ve vizyoner yaklaşım ile daha önce rastgele şekilde yönettiğimiz referans ile gelen işleri, daha sistematize bir strateji ile elde eder olduk.

Sürekli eğitimler ile iyi insan olmak ve iyi bir iş sahibi olmanın ayrı şeyler olduğunu anladım, sunum becerilerim gelişti, vizyonum genişledi.

Serdar Şatır, Toll Global Forwarding

“BNI Türkiye, sunduğu güvenilir referans sistemi ile başarıya ulaştırıyor!

Toll Global Forwarding her ne kadar 100 yılı aşkın kurumsal bir firma olsa da, Türkiye’de 4 yıldır faaliyet gösteriyor. BNI ile 9 ay önce tanıştım.

Hemen üye olarak bu etkili ve güvenilir referans sisteminin içerisine dahil olmak istedim. Doğru ve nitelikli iş yönlendirmeleri bizim işimizi büyütmemizde çok önemli bir role sahip, dolayısıyla BNI sistemi içerisinde bulunmak beni kısa sürede en doğru kişilere ulaştıran adres oldu.

Müşteri portföyüm BNI’a katıldığım ilk günden bu yana, %15 genişledi ve ciroma etkisi %10’lara ulaştı. E-Data,Trigron,Otto Danışmanlık, AGT Kağıt gibi firmalarla çalışmaya başladık.

BNI’daki takım arkadaşlarım, toplantılar ve sayısız eğitim sayesinde farklı marketler ve hedef kitleler keşfettim, iş ilişkilerimi daha iyi yönetmeyi öğrendim. Bunların benim için ‘iş yönlendirme’ kaynağına nasıl dönüşebileceğine dair etkin bir stratejiye ve bu stratejiyi planlayacak donanıma sahip oldum.

İş çevreme, tedarikçilerime, müşterilerime, eski müşterilerime ve hatta arkadaş ve akrabalarıma bile farklı bir gözle bakmayı başladım.

Kazım Aytaç Süalp, Mobisis Teknoloji

BNI Türkiye ile gerçek iş referansının anlamını ve değerini anladık !

2005 yılından beri kurumsal mobilite çözümleri konusunda faaliyet gösteren, sektörünün lider kuruluşlarından Mobisis Teknoloji olarak; 2016 yılı başlarında uluslararası bir EMM (Enterprise Mobility Management) yazılım çözümü olan SOTI markasını ürün yelpazemiz arasına ekledik.

BNI Türkiye’de üyeliğim yaklaşık 8 aylık bir süreç olmasına rağmen; verilen sayısız eğitimde önemle vurgulanan referans ile iş yönlendirmesinin önemini deneyimlemiş bir üyeyim. Türkiye’de SOTI MobiControl ürünü eşi benzeri olmayan bir yazılım çözümü olduğu halde oluşturduğumuz bir müşteri portföyü yoktu.

Yine BNI Türkiye üyelerinden Arzu Ünel Pala sayesinde Dialog Araştırma firmasına ulaşarak çözümümüzü satma imkanına eriştik. Bu bize, açılmayacağını düşündüğünüz bir kapının iş yönlendirmesi ve derin iş ağları ile sonuna kadar açılabileceğini gösterdi.

Ayrıca Dialog firması ile yaptığımız işbirliği sonrasında firmanın iş verimliliğini %20-30 arasında arttırdık ve yine bu firmanın yönlendirmesi ile önümüzdeki aylarda birçok araştırma ve anket firmasıyla iş birliği kurmak üzere görüşmelere başlayacağız. Böylelikle hedeflediğimiz pazara çok kısa sürede erişmiş olacağız.

BNI Türkiye; bize belki de seneler sonra açılabilecek kapıları, oluşturduğu güvenilir referans sistemi ile hızla açtı.

Ayça Kuru, Ayça Kuru Akademi

Ayça Kuru Akademi olarak 6 senedir, imaj danışmanlığı ve eğitimleri konusunda hizmet vermekteyiz. Bireysel ve kurumsal çok geniş bir hedef kitleye hitap etmekle beraber, Türkiye’de oldukça eksikliği duyulan bir iş sahasına sahibiz.

BNI ile sadece 6 aydır tanışmama rağmen; iş çevrem büyük bir hızla genişledi ve verilen her eğitimle şirketimi daha profesyonel ve kurumsal bakışla yönetmede çok büyük adımlar attım. BNI üyelerinin iş yönlendirmeleri sayesinde, Avantgarde Collection Otelleri ve Farmasi firması üst düzey çalışanları, Remax ve Doğa Koleji ile uzun soluklu çalışmalara imza atmaktayız.

Tüm bu gelişim; hem BNI’nın, kendi sosyal sermayesini cömertçe diğer grup üyeleri ile paylaşan ve adeta bir pazarlama ordusu yaratan felsefesi hem de üyelerine verdiği sayısız eğitim ile gerçek oldu. BNI Türkiye, beni ve şirketimin kurumsal imajını hayal edemeyeceğim seviyelere taşıdı.

Hülya Sofuoğlu, ICS Entegre Bilgi İşlem Yazılım ve Ticaret Ltd. Şti

BNI sayesinde; seçilen değil, seçen olmanın gururunu yaşıyoruz…

ICS olarak 1994 yılından beri Kartlı Geçiş Sistemleri üzerine uzmanlaşmış bir kadro ile hizmet vermekteyiz. Yurt içinde ve yurt dışında pek çok kurumsal firma ile uzun yıllara dayanan çalışmalarımız mevcut. BNI hikayemizin başından beri, bu deneyim ve yeteneklerimizden yola çıkarak daha önce aynı sektörlerde hizmet verdiğimiz firmalar ile bir araya gelmeyi hedefledim.

BNI’da networking yeteneklerimizi geliştirmek için düzenlenen eğitimlerden birinde, kendimi, firmamı ve spesifik isteğimi anons ettim. Spesifik isteğim “TORKU ŞEKER İnsan Kaynakları” idi. Başka bir gruptan bir BNI üyesi TORKU ile irtibatta olduğunu belirtmek için elini kaldırdı. Kahve molasında Emre Güreş ile yan yana geldik.

Kendilerinin TORKU’da iş yaptıklarını benim talep ettiğim İnsan Kaynakları departmanına kontak yaratmak için biraz zaman ihtiyacı olduğu belirtti. Birkaç hafta içinde beklediğim iletişim bilgisi geldi ve kendileri ile irtibata geçtim. Konya’da yapılan 2 detaylı toplantı neticesinde yaşadıkları sorunların tamamını giderebileceğimiz bir yapı üzerinde anlaşmaya vardık ve çalışmaya başladık.

Daha da güzel olanı TORKU yetkilileri bize o kadar güvendiler ki 2 firmaya daha yönlendirdiler. Biz de şu anda seçtiğimiz firmaya referans yolu ile girmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Bu elbette birbirine yönlendirme yapmak için çalışan kocaman bir pazarlama ekibi yani BNI’ın gücü ile mümkün oldu. “Kazandır ki kazan” felsefesine gönül veren tüm dostlara teşekkürler …

 

Gürkan Yılmaz, Aymaksan Ofis Sistemleri Tic.Ltd.Şti.

Bir iş sahibi için ürün ve hizmetlerini tanıtabilmek önemli olduğu kadar zorlu bir süreçtir. Bir iş grubu düşünün ki; üye olan herkes, ihtiyaç duyduğu herhangi bir hizmeti; en iyi fiyatlarda, en yüksek hizmet kalitesinde, mükemmel bir güven duygusu eşliğinde, belki de dakikalar içerisinde elde edebiliyor. Ve yine aynı şartları sağlayarak, kendi hizmetini de, diğer kişilere sunabilme imkanını yakalıyor.

BNI’a üye olduğum günden bu yana, bir çok farklı sektörden girişimci ile tanışma ve hizmetlerimizi anlatabilme şansını buldum. İş hacmime sağladığı katkı kesinlikle hafife alınamaz.

Hem toplantılar hem de geniş yelpazede ziyaretçi kitlesinin bu toplantılara katılımı ile desteklenerek yaratılan ekosistem gerçekten büyüleyici ve işimizin itici gücü haline geldi. Üstelik BNI içindeki tüm üyeler işimin daha da büyümesi için özverili bir pazarlama ekibi gibi çalışıyor. Direktörlerimizden Tülay Yıldız’ın yaptığı yönlendirmeler ile ADİDAS ve REEBOK markalarının, Türkiye genelindeki tüm mağazalarına artık biz hizmet veriyoruz. Siz söyleyin, böyle bir iş topluluğuna kim üye olmaz ki !!

BNI’lı olmak bir ayrıcalıktır!

Mustafa Doğan, Adbox Reklamcılık / Açıkhava Reklamcılığı & Reklam Ürünleri www.adbox.com.tr

 

  • Sadece 10 aydır üye olmama rağmen yeni müşterilerimin %40’ı BNI’dan geliyor.
  • Her ay düzenli olarak işini yaptığım 2 büyük müşterim oldu.

2002 yılından bu yana Açıkhava Reklamcılığı (Endüstriyel Reklam) alanında faaliyet gösteriyorum. 2010 yılında ADBOX Reklamcılık olarak kendi şirketimi kurudum. Tansaş, Koç Holding, Roberts Cafe, Mutlusan Elektrik, Biçen Marketleri gibi birçok kurumsal firma ile çalışıyoruz.

Yaptığım işi eksiksiz ve zamanında yaptığım için BNI üyesi olmadan önce de işlerimi referans ile alıyordum. Önceden; çalıştığım birkaç firmanın aracılığıyla yeni iş alabilirken; BNI üyesi olduktan sonra, iş ağımın genişlemesiyle, mesleğimi ne kadar iyi yaptığımı daha çok iş sahibine anlatabilme fırsatı buldum. Bu sayede aldığım referanslarla; yeni firmalarla sözleşme imzalamak, benim için işimi hızla geliştiren bir kaynak oldu. İşin güzel tarafı siz her biri farklı sektörlerde işletme sahibi olan diğer takım arkadaşlarınıza kendinizi anlatıyor ve güvenilir olduğunuzu ispatlıyorsunuz ve böylelikle onlar kendi çevrelerine sizi tavsiye etmeye başlıyorlar.

İş sahipleri yoğun çalışma gündemi içinde boğulabiliyor ve rutine bağlanıp gelişme fırsatlarını ıskalayabiliyorlar. BNI’nın, üyelerine özel olarak sunduğu eğitimler işletmenizdeki mevcut durumunuzu değerlendirmenize imkan veriyor. İşletmenizin yol haritasını çıkartıyor. Programlı olmayı öğretiyor. Toplantı deneyimi kültürümüzü geliştiriyor. En önemlisi “lider” yetiştiriyor. Takım çalışmasını ve “BEN” değil “BİZ” i öğretiyor.

BNI’da beni oldukça etkileyen unsurlardan bir diğeri; performansların çok sıkı takip ediliyor olması, başarının takdir edilmesi, hedefe yönelik çalışmanın bir davranış kalıbı haline getirilmesi…

Eğer bir gün bir BNI daveti alırsanız, bunun bir iş sahibi olarak başınıza gelmiş en iyi şey olduğuna inanmalısınız! İyi ki varsın BNI!

Murat Kara, Gayrettepe Dil

BNI ile tanışmam 2014 yılında yeni açılan bir grubun lansmanı sayesinde oldu. Üyeliğim süresince özellikle kurumsal firmalardaki kilit kontak kişilere çok hızlı bir şekilde ulaştımhizmet vermeye başladık. Bir çok ciddi marka ile de  BNI sayesinde çalışmaya başlayacağız görünüyor

BNI’dan aldığım yönlendirmeleri sayesinde müşteri portföyüme 25’in üzerinde yeni müşteri kattım. Dahil olduğum bu sistem ile çığ gibi büyüyen bir sosyal sermaye birikimine ve şirketim için satış ekibi gibi çalışan, yüksek motivasyonlu, bana nasıl iş yaratabileceği konusunda donanımlı vizyoner ve girişimci bir BNI pazarlama ekibine sahip oldum.

22 yıldır iş hayatı içindeyim. İş hayatımda hedeflediğim müşteri kitlesine en hızlı ulaştığım süreci yaşamaktayım.

BNI, kesinlikle işimizden ayrı bir parça değildir. BNI sistemi işimizin tamamlayıcısıdır. Şirketinizin en hayati birimlerinden olan satış ekibinizi, BNI 32 yıllık deneyimi ile tamamlar.

Tüm bunlara ilaveten BNI, büyüyen şirketlerin en büyük eksiklerinden biri olan eğitimler konusunda da bizim için önemli bir kaynak. BNI, eğitimleri ile üyelerine dolayısıyla şirketlere verimlilik ve yönetim konusunda da katma değer sağlıyor.

Süleyman Soyberk,Kalem+ Promosyon www.kalemarti.com

BNI sayesinde;

  • Aldığım yönlendirmeler ile müşteri portföyüme 2 senede 30 yeni müşteri kattım.
  • Her ay yaklaşık 30 bin TL yeni ciro elde ediyorum.
  • Aradığım, ulaşması zor kontaklara ulaşabiliyorum ve iş alıyorum.
  • Aldığım referanslar halka halka çoğalıyor.

Kurumsal Promosyon alanında faaliyet gösteren Kalem + Promosyon firmasının ortağıyım. Yaklaşık 2,5 yıl önce BNI ile bir arkadaşımın daveti üzerine katıldığım bir lansman toplantısında tanıştım. Sabahın erken saatinde bir toplantıda o kadar fazla yeni iş insanı ile tanışmıştım ki hem çevremi genişleterek iş yapma olasılıklarımı artırabileceğimi hem de başka iş sahiplerine de aynı şekilde kendim de yardımcı olabileceğimi gördüm ve hiç düşünmeden BNI’a üye oldum.

Reklam kokan cümleler kuramam. Zaten gerek de yok. Şu an bunu okuyorsanız BNI’ın bir iş sahibinin işine nasıl bir değer kattığını öğreneceksiniz. Ben, iş hayatımda yeni açılımlar sağlayan kendi BNI deneyimimi paylaşmak istiyorum ki işini büyütmek isteyen başka iş sahiplerine vesile olabilirim.

BNI’ya dahil olalı 2 ay olmuştu. Dönemin başkanı grubumuzun sigorta kategorisini temsil eden Sinan Döler, yaptığım ilgi çekici sunumdan etkilendiği için bana bir iş yönlendirmesi yaptı. Şu an hala en iyi ve büyük müşterilerimden biri olan HDI Sigorta ile bu yönlendirme sayesinde çalışmaya başladık.

Haftalık grup toplantılarımızdan birine misafir olarak katılan beyefendi promosyon alanında çalıştığımı duyduğunda heyecanlı bir biçimde bir arkadaşının özel bir ürün aradığından bahsetti. Tarif ettiği ürünün o gün sunumumda kullanmak için getirdiğim ürün olduğunu gördüğünde ise çok şaşırdı ve toplantıdan hemen sonra beni Yapı Endüstri Merkezinde çalışan arkadaşına önerdi. O üründen 40.000 adetlik bir satış gerçekleştirdik. Hatta memnun kalarak yaptıkları bir yönlendirmenin sonucunda Brass Çatı Sistemleri ile de çalışma imkanı bulduk. İyi bir yönlendirmenin /referansın halka halka büyüğünü de tecrübe etmiş oldum. Üstelik YEM’deki sıcak kontağımı grubumuzdaki başka bir üyeye yönlendirme imkanım oldu. Şu an düzenli olarak çalışıyorlar ve her ay fatura kesmeye devam ediyorlar.

Bunun dışında BNI’ın biz üyelerine sunduğu; Liderlik, Sunum Becerileri, Network Becerileri, Birebir Görüşme Teknikleri, Güç Takımları, İş Yönlendirme Teknikleri, Üye Başarı Programı gibi eğitimleri sayesinde bir iş sahibi olarak inanılmaz bir gelişim yaşadım. Kurumsal yapımı çok daha iyi bir noktaya taşıdım. Daha profesyonel bir bakış açısıyla işimi değerlendirdim.

Çalışması güç firmalara referans yolu ile çok daha kolay eriştim ve çalıştım, çalışmaya devam ediyorum. İşimi daha iyi ifade etme/sunma becerileri kazandım.

BNI verdiği sözü tuttu ve Türkiye’nin, bizlerin iş yapış şeklini değiştirdi. Teşekkürler BNI!

Beyza Erdem Balcı, BEB Eğitim & Danışmanlık ve Koçluk Hizmetleri

Öyle bir takım düşünün ki herkes sizin için çalışıyor.

Öyle bir dünya hayal edin ki,” Tatlı Cadı Samantha” gibi burnunuzu oynatıyorsunuz ve istediğiniz kişi bir anda bir telefonun ucunda olabiliyor.

Öyle bir çevre düşünün ki, birçok farklı iş sektöründen iş sahipleri bir adım ötenizde.

Ne güzel olurdu, değil mi? İsterseniz sizin için de olur! Bana oldu çünkü.

BEB (Beyond the Borders) Eğitim, Danışmanlık ve Koçluk Hizmetleri şirketinin kurucusuyum. Yaklaşık bir yıldır BNI üyesiyim. BNI aracılığıyla kurumsal hizmetlerimde hedeflediğim müşteri portföyüme kolaylıkla ulaşabiliyorum. Bireysel olarak yaptığım koçluk seanslarım BNI sayesinde iki katına katlandı.

BNI, iş odaklı ve disiplinli bir sistem. BNI sistemi sayesinde işim %50 büyüdü.

O bir BNI… Siz hedefleyin, BNI gerçekleştirsin.

Erman Bağdasaroğlu, Ermira Bilişim ve Danışmanlık Hizmetleri www.ermira.net

Hedefi olmayan gemiye hiç bir rüzgâr yardım edemez. BNI iş hayatında hedefleri olan insanların bir araya geldiği ve birbirine iş imkânları sunduğu, tüm dünyada hızla büyüyen önemli bir organizasyondur.

Ermira Bilişim olarak BNI ile 2015 Şubat ayında tanıştım. Biz; tekstilden, inşaat sektörüne; turizmden, gayrimenkul sektörüne birçok alanda bilişim danışmanlığı hizmeti veren çözüm odaklı, dinamik bir firmayız.

BNI üyeliğimin ikinci haftasında grubumuz sayesinde Petek Boru A.Ş. ile tanıştım. Bilgisayar sistemlerindeki açıkları firewall (güvenlik duvarı) ile güvenilir hale getirdik. Bu sayede tüm kullanıcıları kontrol altına alıp, dış dünya ile aralarına güvenli bir kapı koydular.

Üyeliğimin ikinci ayında yeni bir üyemizden aldığım iş yönlendirmesiyle Anıl & Antonetti Hukuk Bürosu ile aylık bakım anlaşması yapıp, teknik destek ve ürün tedariki konusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Diğer bir yönlendirme ile Çeviri İşletmeleri Derneği bünyesindeki şirketler ile çalışmaya başladık. BNI üyelerinin yönlendirmeleri ile Kolektif İstanbul Mimarlık, Eksporto Eğitim, Puzzle Dekorasyon, Ölçen Hukuk Bürosu ve daha birçok şirketi referanslarımız arasına kattık.

Joyce Claude Hall’un dediği gibi “Bir adam sadece para kazanmak fikriyle işe başladıysa, büyük ihtimalle, yapamayacaktır.” Dürüstlük, çalışkanlık, iş imkanı yaratmak ve yeniliklere uyum sağlamak biz BNI üyelerinin ana fikridir. BNI sadece bir topluluk değil, yaşam tarzımızı değiştiren, daha profesyonel bir bakış kazanmamızı sağlayan çok güçlü bir organizasyondur.

Übeyt Aydın, Oto Gençler Özel Ford Servis & Yedek Parça

4 Eylül 2012 tarihinden beri BNI üyesiyim. Grubumda Oto Servisi koltuğunu temsil ediyorum. İşimizin uzun ömürlü olması, tüm iş sahipleri gibi tavsiye edilebilir olmaktan geçiyor. BNI’a dahil olduktan 6 ay sonra, yani diğer üyeler ile aramızdaki güven ilişkisinin oluşmasının ardından üyeler beni çevrelerindeki herkese düzenli olarak refere etmeye başladılar. Bu durum doğal olarak servise giren araç ve müşteri sayısının da artışına neden oldu.

Öte yandan, servisimiz bireysel müşteriler kadar kurumsal müşterilere de hizmet verme kapasitesinde olduğu için özellikle araç kiralama firmalarının üst düzey yetkililerine ulaşmaya çalışıyorduk. Fakat büyük firmalarla bırakın çalışmak, piyasadaki rekabet nedeni ile birçoğu ile görüşme şansı bile yakalayamıyorduk.

Gruptaki üye arkadaşlarımızla ulaşmak istediğimiz büyük kiralama firmalarının isimlerini paylaştık. Gerçekten de kısa bir sürede Türkiye'nin belli başlı tüm büyük kiralama şirketleri ile bir araya geldik ve işimizi, firmamızı anlatma imkanı yakaladık. Kimileri ile çalışmaya başladık kimileri ile görüşmelerimiz devam ediyor.

Siz ulaşmak istediğiniz yeri biliyorsanız BNI'daki takım arkadaşlarınız er ya da geç sizi hedefinize ulaştırırlar. Yeter ki ne istediğinizi bilin!

BNI’da aldığımız iş geliştirme eğitimleri ve grubumuzdaki iş sahiplerinin verdiği güçlü destekler ile iş yapış şeklimizi de değiştirdik. Uzun yıllardır Ford marka araçlarının yedek parça ve servisi konusunda çalıştığımız için sadece Ford marka araçlara Oto Servisi sunarken artık tüm araçlara servis sunabilir hale geldik. Bu sayede iş hacmimiz, yaşadığımız ekonomik krize rağmen büyümeye devam etti ve şu anda işimizin neredeyse yarısını bu güçlü organizasyondan alıyoruz.

Aynı zamanda BNI’da aldığım eğitimlerle iş hayatındaki liderlik özelliklerimi de hızlıca geliştirdim.

60 saniye içinde işinizi son derece anlaşılır bir şekilde anlatabilir misiniz? Evet bir BNI üyesiyseniz bu mümkün.

BNI başarıyı kesinlikle şansa bırakmayan, paylaşımcı, birbirine desteği temel alan çok güçlü bir sistem ve en temel felsefesi Kazandır ki Kazan! Yardım ederseniz yardım görürsünüz inancını tüm üyelerine her fırsatta hatırlatan BNI’ın bir parçası olmaktan ve işime sağladığı katkılardan dolayı kendimi şanslı hissediyorum.

Dr. Fatoş Ezgi Dökme Göcek, Özel Clidenta Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

BNI Türkiye'nin Kurucu Üyeleri'nden biri olan Diş Hekimi Ezgi Dökme Göçek, BNI sayesinde işini %70 oranında arttırdığını belirterek, BNI deneyimi ile ilgili şunları söyledi: "Çok sevdiğim bir hastamın yönlendirmesi ile methini Almanya'dan duyduğum bu sistemin öncülüğünü yapmak ve tecrübelerinden yararlanmak için BNI'a Nisan 2012'de dahil oldum. BNI'da katıldıktan sonra, işime bakışım ve vizyonum değişti . İstanbul Etiler'de kendime ait bir kliniğim varken İstanbul Kadıköy'de de 2013 yılında Özel Clidenta Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği'nin kurucu ortaklarından oldum. BNI ile işim büyüdü, müşteri potansiyelim arttı ama en önemlisi, sürekli ve düzenli bir şekilde 75+ iş sahibi tarafından çevresine önerilen bir hekim oldum. BNI sayesinde müşteri portföyüm %70 oranında artış gösterdi, sahibi olduğum kliniklerde markalaşma ve kurumsallaşma yolunda ilerliyorum ve bu süreçlerin tamamını BNI'daki takım arkadaşlarım ile ilerletiyorum. Bir hekim ve girişimci olarak yaptığım en iyi yatırım BNI oldu! Her iş sahibine tavsiye edebileceğim tek platform..."

Ahu Karaduman, Dekolte Plus Güzellik Merkezi

DEKOLTE PLUS Güzellik Merkezi sahibi olarak yaklaşık 2 yıldır BNI üyesiyim. BNI'ın 30 yıllık, doğruluğu ispatlanmış dev sistemi ile tanıştığımdan bu yana işime ve iş dünyasına bakış açım değişti. Bu sistem sayesinde işim %30 oranında büyüdü. Sağlık ve güzellik merkezi olarak tabii ki daha fazla kitleye ulaşma hedefimiz var. Ancak BNI'dan sonra yeni müşteri yaratma konusundaki kaygılarımız da sona erdi çünkü gruptaki takım arkadaşlarım beni sürekli 3. kişilere refere ediyor ve müşteri portföyüm giderek artıyor. BNI gerçekten de Türkiye'nin ve biz lokal iş sahiplerinin iş yapış şeklini değiştiriyor.

Tamer Özbek, Fotoğrafçı

Yaklaşık olarak 10 senedir fotoğrafçılık yapmaktayım. Birazdan çocukluk kahramanım olan Don Dragon Wilson ile tanışacağım ve fotoğraflarını çekeceğim BNI sayesinde... Üç hastane sahibi bir girişimci bir profesör doktor ile her hafta aynı takımda çalışıyoruz BNI sayesinde... BUN Design'a ulaştım BNI sayesinde... Amerikan Konsolosluğuna ulaştım BNI sayesinde. Şuan işimin %60'ını BNI'dan alıyorum ama çok yakında bu ikiye katlayarak tamamı olacak bunu görüyorum. Aynı zamanda da hem iş hem de özel çevremdeki tanıdıklarıma BNI aracılığı ile yardımcı olabilmenin keyfini yaşıyorum.

Nilüfer Dündar, Safranlı Gıda İşletme Sahibi

25 yıllık ticari ve akademik çabamın ardından her şeyi arkamda bırakarak 2008 yılında Boston'a yerleştim. Güçlü olduğuna inandığım Amerikalı bir aile dışında tanıdığım kimse yoktu. Cımbızla kuyu kazar gibi duyduğum her fuara gittim ve işimi sağlamlaştırabilmek için didindim durdum. Burada sana yardım etmek için bekleyen bir ordu var diyen Amerikalı aileden dosya, evrak işlerimin dışında ticari bir yardım alamadım. 2009’da geri döndüm. Başarısızlıktan değil yalnızlıktan.

6 yıl sonra geçen ay ziyaret için gittiğimde bu kez cebimde BNI ailesine üye olduğuma dair yaka kartım vardı. Yanımda o Amerikalı arkadaşımla birlikte, Boston Downtown BNI toplantısına katıldım, Beni öyle bir kucakladılar ki. Topu topu bir saat içerisinde 35'e yakın ticaretime destek verecek dostum ve iş arkadaşım oldu. Döneli daha bir ay olmadı. Amerika’nın en büyük toptancılarından birine ulaşmamı sağladılar. Üstelik Amerikalı aile dostumu da arayıp teşekkür etmişler, beni gruplarına kazandırdıkları için. Bu muhteşem gücü gören Amerikalı arkadaşım da işbirliğimize katıldı. SafraniUS'yi kurduk. Önümüzdeki günlerde bu güçlü takım arkadaşlarının arasına katılıp o da bir BNI'lı olarak ürünlerimi Amerika'da pazarlamaya başlayacak. Daha önce başaramadığım Amerikan rüyam BNI sayesinde gerçek oluyor. Teşekkürler BNI!

Zeynep Atay, Storevision Perakende Hizmetleri Kurucu Ortak www.storevision.com

“BNI sistemine dahil olduktan kısa bir süre sonra bir İsveç firmasından gelen Türkiye Temsilciliği teklifini hiç tereddüt etmeden kabul ettim. Her sektörden işletme sahibi bu kadar profesyonel bir satış ordusunu istesem bir araya getirmem mümkün değildi. İyi ki de teklifi kabul etmişim. 2,5 sene de hedef müşteri kitlemiz olan zincir mağazaların Türkiye’de kendi kategorisinde lider ve öncü 36 tanesinin üst yönetimi ile BNI sayesinde görüştük. En önemlisi yönlendirmesi BNI’dan gelen ve ilk görüştüğümüz müşteri adayımız olan Türkiye’nin en karlı gıda perakendecisi Migros grubu ile yine BNI sayesinde çalışmaya başladık.

BNI Türkiye, firmamı sadece 6 ayda, 26 yıldır hayal ettiğim seviyeye taşıdı!

26 yıldır Cihan Klima olarak İklimlendirme sektöründe faaliyet gösteriyoruz. BNI ile; 6 ay önce, üye bir arkadaşımın bana bu uluslararası organizasyondan bahsetmesi ve ziyaretçi olarak davet etmesi ile tanıştım.

Toplantı salonuna girdiğim andan itibaren global ve itibarlı bir yapının yansımasını hissetmeye başladım. Böyle bir itici güç olmasa; sıcakkanlı, profesyonel ve bir o kadar da dinamik bu kadar fazla girişimciyi hiçbir ortamda bir araya toplayamazsınız.

BNI’ın iş dışında başka bir gündemi yok. Şeffaf ve işimi geliştirmeme olanak yaratacak müthiş bir yapı. BNI içerisinde bir üyeden aldığım hızlı bir iş yönlendirmesi ile N11.com ile çalışmaya başladık ve önümüzdeki 1 yıl içerisinde 1.000.000 TL’lik ciro gerçekleştirmeyi öngördüğümüz bir sözleşmeye imza attık.

Normal şartlarda; bu fırsatı yakalamak için belki de yıllar boyunca doğru kişiyi aramakla vakit kaybedecektim, ama BNI ile birkaç ayda bu şansa eriştim. Eğitimlere gelirsek; bu organizasyonun sunduğu müthiş yapı ve vizyoner yaklaşım ile daha önce rastgele şekilde yönettiğimiz referans ile gelen işleri, daha sistematize bir strateji ile elde eder olduk.

Sürekli eğitimler ile iyi insan olmak ve iyi bir iş sahibi olmanın ayrı şeyler olduğunu anladım, sunum becerilerim gelişti, vizyonum genişledi.

 
Newsletter

E-Bülten

E-bültenimize abone olarak business network, iş geliştirme ve topluluk önünde konuşma hakkında harika ipuçları alabilirsiniz.

Please enter your email address