Your browser is not supported. Please use IE 8 or above.

Türkiye

Local Business - Global Network ®

BNI - The World's Largest Referral Organization

%98 oranındaki iş sahibini yeni müşteriler ve kazanç elde etmesi, çevresinden referans ile alacağı işlere bağlıdır.

Fakat sadece;

%3 oranındaki iş sahibinin yeni referanslar yaratma konusunda başarısı kanıtlanmış bir stratejisi vardır.

 

BNI, her ticari veya profesyonel alandan tek bir kişinin iş grubuna katılmasına izin veren 33 yıllık bir iş ve meslek kuruluşudur. Şu anda 75 üzerinde ülkede, her hafta 8060 çalışma grubu ve 222 bin üyesiyle BNI, dünyanın en başarılı ve spekülasyondan uzak tek iş yönlendirme organizasyonudur.

BNI, kaliteli iş yönlendirmelerinin geliştirilmesi ve alınıp verilmesi için pozitif, destekleyici ve sistemleştirilmiş bir ortam sağlar. Bunu da, çok sayıda kalifiye iş sahibi ve profesyonel ile kişisel iş ilişkileri kurmanıza yardımcı olacak haftalık düzenli toplantılar sayesinde gerçekleştirir. 

Geçtiğimiz 1 senede 222 bin BNI üyesi, 9 milyon adet iş yönlendirmesi  yapmış ve toplam 14 milyar dolarlık iş hacmi yaratmıştır. BNI'nın bir parçası olmak, işletmenizi temsil eden 45+ kalifiye satış personeli sahibi olmak gibidir. Karşılığında siz de onların işletmelerini temsil edersiniz. BNI’ın Felsefesi Givers Gain® - Kazandir Ki Kazan’dır. "Ne ekersen, onu biçersin" de diyebiliriz. Eğer ben sana yardım edersem, sen de bana ya da gruptaki başka birine yardım etmek istersin. Hedef, herkesin birbirine kazandırdığı bir platformda kazandırarak, kazanmaktır.

BNI’da başarı için, paylaşımcı, birbirine desteği temel alan, olumlu ve destekleyici bir üye olmanız gerekir. BNI üyesi olarak, organizasyonun politikalarına ve yönergelerine uymakla sorumlusunuzdur. Bu durum, üye arkadaşlarınıza ve aynı zamanda  “Givers Gain®” - “Kazandır ki Kazan” felsefesine bağlılığı gerektirir. Givers Gain® felsefesi uyarınca, diğer üyelere iş hayatlarında destek olarak, destek bulursunuz ve karşılığında şirketinize düzenli iş akışı sağlarsınız.

 

Dr. Ivan Misner Kimdir?

Dr. Ivan R. Misner, BNI Kurucusu ve Kurul Başkanı'dır. "Father of Business Networking - Business Networkingin babası olarak bilinen Misner'ın bu alanda yazmış olduğu 25 kitap bulunmaktadır. http://ivanmisner.com/

 

 


 

BNI'da Başarı İçin Temel Prensipler

 • Her hafta gerçekleşen grup toplantıları 90 dakika sürmektedir. Tüm üyelerin zamanında gelmesi ve toplantı bitinceye kadar kalması gerekir.
 • Bir BNI grubuna her bir profesyonel uzmanlık alanından yalnızca bir kişi kabul edilir.
 • Tüm üyeler asıl mesleklerini temsil etmelidir.
 • Üyelerin toplantılara düzenli katılımı son derece önemlidir. Toplantıya katılamayacak olan üyelerin vekil sistemini kullanmaları gerekir.

 


 

BNI'a Yatırımınız

İlk yıl için bir kereye mahsus olarak kayıt bedeli vardır. Üyelik bedeli yıllıktır. BNI’a katılmak için başvuru yaptığınızda, BNI grubunun Üyelik Komitesi tarafından başvurunuz incelenecek ve bir önceki toplantıdan önce üyeliğe kabul/red durumunuz size bildirilecektir. Ödeme ise üyelik başvurusu onaylandıktan sonra yapılır. Her BNI grubunun aylık toplantı katılım bedeli üye sayısına, mekana ve  lokasyona bağlı olarak farklılık göstermektedir. Toplantı bedeli,  grup toplantı mekanı ve sair masraflar için BNI grup Üyelik Komitesi tarafından belirlenen bir miktar olup, her ayın ilk toplantısında Grup Saymanı’na ödenir.

 


 

BNI'ın Sağladıkları

 • Farklı iş ve mesleklerden birçok iş sahibi ve profesyonel ile sık sık bir araya gelme
 • İş yönlendirmeleri vasıtasıyla iş potansiyelinizi ciddi anlamda arttırma
 • İşinizden etkili bir şekilde bahsetmeyi öğrenme
 • Sunum becerilerinizi geliştirme
 • Her yıl 52+ business networking toplantısına katılma
 • Business Networking, topluluk önünde konuşma ve iş konusunda eğitim materyalleri ile birlikte SuccessNet bültenleri
 • Üye Başarı Programı Eğitimi
 • Business Networking Eğitimleri
 • Lider Ekip Eğitimi
 • Ticari fuarlara katılım
 • Yerel konferanslara katılım
 • BNI Connect ile tüm dünyadaki BNI üyeleri ile işbirliği fırsatları
 • Ve çok, çok daha fazlası!

 


 

BNI'a Katılmak İçin...

BNI referans yoluyla işlerini ilerletmek isteyen iş sahipleri için pozitif, destekleyici ve yapılandırılmış bir ortam sağlar.

Business Networking bağlılık gerektirir. BNI'nın en başarılı grupları, business networking yoluyla bir diğerine yardım etmeye gönülden bağlı katılımcılardan oluşur. Her BNI katılımcısı, organizasyonun politikalarına ve yönergelerine uymakla sorumludur. Bkz. BNI Politikaları

Bir BNI toplantısına katılmak için tıklayınız.

 

https://www.facebook.com/BNITurkiye?fref=ts https://www.twitter.com/BNITurkiye?fref=ts https://www.linkedin.com/company/9998743 https://www.youtube.com/channel/UC-Eb5du5mNe1LUbna4MFHaQ BNI

Copyright BNI. All Rights Reserved. All company names, product names logos included here may be registered trademarks or service marks of their respective owners.