Your browser is not supported. Please use IE 8 or above.

Türkiye

Local Business - Global Network ®

BNI - The World's Largest Referral Organization

BNI Direktörleri

 

Ayşe Aslan, BNI Türkiye Ülke Direktörü

BNI - Business Network International ile 2007 yılında, Gayrimenkul/Yatırım Danışmanlığı alanında kendi işinin sahibiyken Londra’da tanışmıştır. BNI'ın mükemmel işleyişine hayran kalmış, bu sistem sayesinde aynı başarı hikayelerinin Türk İş Dünyasında da yazılabileceğine inanmış ve Türkiye’deki iş sahiplerini BNI sistemi ile tanıştırmayı bir “memleket meselesi” olarak görmüştür. 15 yıllık Londra serüvenini tamamlayarak, iş hayatından hiç kimseyi tanımadığı, daha önce hiç yaşamadığı İstanbul’a BNI’ın kuruluş çalışmaları için gelmiştir.   

BNI’ın Türkiye’deki ilk grubu BNI Orion’u 4 Eylül 2012’de kurmuş ve hemen akabinde BNI Anatolia ve BNI Bosphorus gruplarının kuruluş çalışmalarını başlatmıştır. Kurduğu lider ekiplerle sürdürdüğü yoğun işbirliği sayesinde ikinci yılın sonunda 400+ üye kazanmış, 50. ülke olarak kurulan BNI Türkiye’nin “dünyada en hızlı gelişen ülke pazarı” olma başarısına imza atmıştır.

BNI Amerika Genel Merkezi tarafından her yıl Kasım ayında Kaliforniya’da düzenlenen BNI International Konferansında, “Yılın En Umut Vaat Eden Ülke Direktörü” onuruna layık görülmüştür.  

BNI ve felsefesine tutku ile bağlı olan Ayşe Aslan, ülkemiz insanlarının geleneklerinde zaten var olan “İmece usulü iş bitirme” kültürünü, “Ne ekersen onu biçersin” inanışını, BNI sistemi ve Givers Gain- Kazandır ki Kazan felsefesi ile mükemmel bir biçimde harmanlamıştır.

BNI’ın Türkiye’de sağlıklı ve güvenli bir şekilde inşa edilmesini sağlayarak, 2025 yılı itibariyle 20 bin üye ile 20 bin ailenin hayatına dokunmak en büyük arzusudur.

Ayrıca, BNI Vakfı’nın Türkiye’deki faaliyetlerine öncülük ederek, ülkemizdeki yoksul çocukların eğitimlerine maddi, manevi destek olabilmek en önemli hayat amacıdır.

Kendini dünya insanı olarak tanımlayan Ayşe Aslan, BNI ailesi içinde; vizyon sahibi, girişimci, sorumluluk sahibi, etik değerleri yüksek, sözü senet olan, adaletli, takdir ve teşekkürü kendine ilke edinmiş, hızlı karar veren, çalışkan ve en önemlisi “Liderlik” için doğmuş biri olarak tanınmaktadır.

 


 

Ebru Özturgut, BNI Danışman Direktörü

1990 yılında Gümrük Müşavirliği mesleğine başlamış ve 1994 yılında ortakları ile birlikte kendi şirketini kurmuştur. 1994 yılından bu yana hizmet kalitesinden ödün vermeyen ve sektör yelpazesini genişleten bir firma olarak, hizmet verdiği müşterileri ve iş hacmi hızla artmaktadır.

BNI ile 2014 yılında tanışmıştır. Katıldığı BNI toplantısından sonra o ortamda bulunan her iş sahibinin birbirlerine "kazandırmak" için gösterdiği çabadan çok etkilenmiş ve o anda bu ziyaretini üyeliğe çevirme kararı almıştır. BNI’a katılım sağlama ve katkıda bulunma prensiplerini kendi yaşantısı ile özdeşleştirmiştir. 

BNI vasıtasıyla aldığı eğitimler, hem kişisel hem profesyonel hayatına oldukça yüksek katkıda bulunmuş, şirketinin vizyon ve misyonunda önemli gelişimlere ön ayak olmuştur.

BNI Orion Grubu 2 dönem Üyelik Komitesi Başkanlığını yapmıştır ve halen Saymanlık görevinde bulunmaktadır . Aynı zamanda, almış olduğu Direktör Eğitiminden sonra BNI Momentum Grubunun Danışman Direktörlüğü görevini de devralmıştır.


 

Doğan Akdeniz, BNI Danışman Direktörü

1997 yılında faaliyete geçen Acil Tercüme Ltd. Şti.’nin  kurucusu ve ortağı olan Doğan Akdeniz, Beykent Üniversitesi’nde Mütercim Tercümanlık eğitiminin yanısıra 1990’lı ve 2000’li yıllarda; Deneme Sahnesi-Oyunculuk, İstanbul Şehir Tiyatroları-Oyun Yazarlığı eğitimleri de aldı. Çeviri konusunda,  Avrupa Birliği Çeviri Hizmet Standardı sertifikasına layık görülen ilk firmalardandır.  Halen, Arel Üniversitesi Çevirmenlik Bölümü’nde Öğretim Görevlisidir, aynı zamanda bir CAT Tool (Bilgisisayar Destekli Çeviri Programı) olan Wordfast’in Türkiye’deki dört eğitmeninden biridir. Noter Yeminli Çevirmen ve Mütercim Tercümanlar Derneği Üyeliğini de yürütmektedir.

Haziran 2015’te misafir olarak katıldığı bir BNI toplantısında BNI üyesi olmaya karar vermiş, kendi profesyonel hayatında çeviri dünyasına gösterdiği hassasiyet ve adanmışlığı bu üyelik sürecinde de göstermiştir.

BNI üyeliği boyunca, iki dönem Üyelik Komitesi Başkanlığı ve iki dönem Eğitim Koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuştur. Kurucu Direktörü olduğu BNI Dinamik’in Danışman Direktörlüğü görevini de yürütmektedir. 


Ayşegül Çelikkesen, BNI Danışman Direktörü

1992’de senesinde Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği’ni bitiren Ayşegül Çelikkesen, biyoteknoloji, organik kimya ve rafinasyon alanlarında ek çalışmalar yaparak teknik bilgisini geliştirdi. Kurumsal hayata Elf Madeni Yağ firmasında başladı. İş hayatı boyunca birçok ilke ve ses getiren projeye imza attı. “Eurodizel” isminin yaratıcısı oldu. AdBlue kimyasalının Türkiye’de satışa sunulması konusunda yöneticilik yaptı. 20 yıllık deneyime sahip olduğu akaryakıt, madeni yağ ve LPG sektörüne 2011 yılında veda etti. 

Son 5 senedir kendi şirketi olan Kripton Enerji firması bünyesinde, mühendislik hizmetleri ve tesis kurulumunu kapsayan teknik danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde dezenfektan, madeni yağ ve kimya tesislerinin devreye alınmasında ve laboratuvar kurulumları konusunda çalışmalarını yürütmektedir. Allen Global şirketinin geliştirdiği atık yağ rafinasyonu alanında teknik danışmanlık yapmakta ve bu firmanın Türkiye sorumluluğunu da beraberinde yönetmektedir.

2015 yılında BNI ile tanışmıştır, BNI Momentum Grubunda 2 dönem Güç Takımları Koordinatörü olarak görev almıştır. Mayıs 2017’de lansmanı gerçekleştiren BNI Smyrna Grubunun Danışman Direktörlüğünü yapmaktadır.


Murat Kara, BNI Danışman Direktörü

Lisans eğitimini Çalışma Ekonomisi bölümü, yüksek lisans eğitimini ise Uluslararası Ticaret bölümünde tamamlamıştır. 1997 senesinde öğrencilik yıllarındayken girdiği IT sektöründe, 7 sene boyunca sırasıyla satış temsilciliği ve satış yöneticiliği pozisyonlarında bulunarak hem sektör hem de yöneticilik tecrübesini derinleştirmiştir.

2003 yılında faaliyete geçen WIT/Dünya Bilişim Teknolojilerinin kurucu ortakları arasında yer almaktadır. WIT/Dünya Bilişim Teknolojileri; 2012 yılında Apple’ın Türkiye’ye resmi olarak gelmesi ile beraber; Apple Yetkili Satış ve Servis’i olmuştur. 2016 yılı itibariyle; şirketinin “Mükemmeliğe Olan Bağlılığı’’ felsefesi sayesinde Türkiye’de 4 adet Apple Premium Servis Merkezi’nden biri, İstanbul’da ise tek Premium Servis Merkezi olmaya hak kazanmıştır.

Aralık 2014 yılında katıldığı Uluslararası FESPA 2014 fuarında BNI ile tanışmıştır. BNI Bosphorus Grubunun üyesi olarak lider ekipte bir çok görevde bulunmuştur. 2016 senesinde BNI Türkiye’nin düzenlediği Direktörlük Eğitimlerini başarı ile tamamlayan Murat Kara, BNI Pars Grubunun Danışman Direktörlüğü görevini yürütmektedir.

 


 

Esra Koçer, BNI Danışman Direktörü

Esra KOÇER, İstanbul Teknik üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Meteoroloji Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Üniversite hayatı çeşitli kulüpler ve organizasyonlar bünyesinde çalışarak oldukça aktif geçmiştir. İnsanlarla iletişimde olduğu bu süreç onu, mezuniyetinin ardından çok sevdiği mühendislik mesleği yerine içinde en yalın ve yoğun haliyle insan ilişkilerini, davranış bilimlerini ve organizasyon yönetimini barındıran, tutkunu olduğu İnsan Kaynakları alanında çalışmaya yöneltmiştir.

Yaklaşık 12 sene özel İK ve Kalite yöneticiliği yaptıktan sonra, 2012 yılında kendi firması olan PatİKa İnsan Kaynakları ve Danışmanlık firmasını kurmuştur. 5 yıldır üyesi olduğu BNI, tüm dünyanın iş yapış biçimini değiştirirken, kendi iş yapış biçimini de şekillendirmiş, girişimciliğinin ilk yılında tanıştığı bu muazzam sistemin içinde yer alarak başarılı olmanın şans eseri gerçekleşmediğini bizzat tecrübe etmiştir.

BNI Bosphorus’un kurucu üyelerindendir. BNI Türkiye’nin 2014 yılında düzenlediği direktörlük eğitimine katıldıktan sonra; gönülden inandığı “Kazandır ki Kazan” felsefesini ve BNI sistemini etrafındaki herkese en güçlü şekilde aktarmak üzere BNI Elçisi olarak görev almıştır. 2017 yılının başından bu yana ise BNI Nişantaşı grubunun Danışman Direktörüdür.

 

https://www.facebook.com/BNITurkiye?fref=ts https://www.twitter.com/BNITurkiye?fref=ts https://www.linkedin.com/company/9998743 https://www.youtube.com/channel/UC-Eb5du5mNe1LUbna4MFHaQ BNI

Copyright BNI. All Rights Reserved. All company names, product names logos included here may be registered trademarks or service marks of their respective owners.