Your browser is not supported. Please use IE 8 or above.

Türkiye

Local Business - Global Network ®

BNI - The World's Largest Referral Organization

BNI Direktörleri

 

Ayşe Aslan, BNI Türkiye Ülke Direktörü

BNI - Business Network International ile 2007 yılında, Gayrimenkul/Yatırım Danışmanlığı alanında kendi işinin sahibiyken Londra’da tanışmıştır. BNI'ın mükemmel işleyişine hayran kalmış, bu sistem sayesinde aynı başarı hikayelerinin Türk İş Dünyasında da yazılabileceğine inanmış ve Türkiye’deki iş sahiplerini BNI sistemi ile tanıştırmayı bir “memleket meselesi” olarak görmüştür. 15 yıllık Londra serüvenini tamamlayarak, iş hayatından hiç kimseyi tanımadığı, daha önce hiç yaşamadığı İstanbul’a BNI’ın kuruluş çalışmaları için gelmiştir.   

BNI’ın Türkiye’deki ilk grubu BNI Orion’u 4 Eylül 2012’de kurmuş ve hemen akabinde BNI Anatolia ve BNI Bosphorus gruplarının kuruluş çalışmalarını başlatmıştır. Kurduğu lider ekiplerle sürdürdüğü yoğun işbirliği sayesinde ikinci yılın sonunda 400+ üye kazanmış, 50. ülke olarak kurulan BNI Türkiye’nin “dünyada en hızlı gelişen ülke pazarı” olma başarısına imza atmıştır.

BNI Amerika Genel Merkezi tarafından her yıl Kasım ayında Kaliforniya’da düzenlenen BNI International Konferansında, “Yılın En Umut Vaat Eden Ülke Direktörü” onuruna layık görülmüştür.  

BNI ve felsefesine tutku ile bağlı olan Ayşe Aslan, ülkemiz insanlarının geleneklerinde zaten var olan “İmece usulü iş bitirme” kültürünü, “Ne ekersen onu biçersin” inanışını, BNI sistemi ve Givers Gain- Kazandır ki Kazan felsefesi ile mükemmel bir biçimde harmanlamıştır.

BNI’ın Türkiye’de sağlıklı ve güvenli bir şekilde inşa edilmesini sağlayarak, 2025 yılı itibariyle 20 bin üye ile 20 bin ailenin hayatına dokunmak en büyük arzusudur.

Ayrıca, BNI Vakfı’nın Türkiye’deki faaliyetlerine öncülük ederek, ülkemizdeki yoksul çocukların eğitimlerine maddi, manevi destek olabilmek en önemli hayat amacıdır.

Kendini dünya insanı olarak tanımlayan Ayşe Aslan, BNI ailesi içinde; vizyon sahibi, girişimci, sorumluluk sahibi, etik değerleri yüksek, sözü senet olan, adaletli, takdir ve teşekkürü kendine ilke edinmiş, hızlı karar veren, çalışkan ve en önemlisi “Liderlik” için doğmuş biri olarak tanınmaktadır.

 


 

Tülay Yıldız, BNI Danışman Direktörü

1996 yılında İstanbul Üniversitesi Pazarlama ve Reklamcılık bölümünden mezun olmuştur. Reklam, marka ve satış dinamiklerini kapsayan tecrübesi ile kendisini bir "Pazarlama Profesyoneli" olarak tanımlamaktadır. Medya Planlama, Medya Satınalma ve Müşteri İlişkileri görevleri ile reklamveren ölçeğindeki markalara hizmet etmiştir.

2005-2014 yıllarında işletme koçluğu alanında 2000’e yakın küçük işletme sahibi ile birebir görüşmüş Türkiye’nin KOBİ profilini yakından analiz etme, pazarlama ve iş yapış dinamiklerini tanıma fırsatı elde etmiştir. Küçük işletmeler için en efektif pazarlama aracının "Referansla pazarlama" olduğunu keşfettiği 2012 yılında BNI ile tanışmıştır. Sistematik işleyen bir "Referans kanalı" olarak BNI’ın  iş sahipleri için bulunmaz bir fırsat olduğunu düşünmüş ve Türkiye’nin iş yapış biçiminin BNI ile değişeceğine inanmıştır. BNI Türkiye’nin ilk grubunun kurucu üyesi olmuş, bir dönem Üyelik Komitesi Başkanlığı ve iki dönem de Grup Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Lider Ekip içinde görev alan aktif bir üye olarak BNI sistemin dev yapısını yakından tanımış ve pazarlama kariyerine 2014 yılı başında BNI profesyoneli olarak devam etme kararı vermiştir.

BNI Platin Grubunun Danışman Direktörlüğünü yapmaktadır. BNI ödülleri kapsamında BNI Türkiye Ülke Direktörü Ayşe Aslan tarafından “Givers Gain” özel ödülüne layık görülmüştür. BNI Türkiye'nin 2020 yılında 20.000 üye vizyonunda kendini binlerce iş sahibine yardım eden bir rehber olarak görmektedir.

 


 

Ebru Özturgut, BNI Danışman Direktörü

1990 yılında Gümrük Müşavirliği mesleğine başlamış ve 1994 yılında ortakları ile birlikte kendi şirketini kurmuştur. 1994 yılından bu yana hizmet kalitesinden ödün vermeyen ve sektör yelpazesini genişleten bir firma olarak, hizmet verdiği müşterileri ve iş hacmi hızla artmaktadır.

BNI ile 2014 yılında tanışmıştır. Katıldığı BNI toplantısından sonra o ortamda bulunan her iş sahibinin birbirlerine "kazandırmak" için gösterdiği çabadan çok etkilenmiş ve o anda bu ziyaretini üyeliğe çevirme kararı almıştır. BNI’a katılım sağlama ve katkıda bulunma prensiplerini kendi yaşantısı ile özdeşleştirmiştir. 

BNI vasıtasıyla aldığı eğitimler, hem kişisel hem profesyonel hayatına oldukça yüksek katkıda bulunmuş, şirketinin vizyon ve misyonunda önemli gelişimlere ön ayak olmuştur.

BNI Orion Grubu 2 dönem Üyelik Komitesi Başkanlığını yapmıştır ve halen Saymanlık görevinde bulunmaktadır . Aynı zamanda, almış olduğu Direktör Eğitiminden sonra BNI Momentum Grubunun Danışman Direktörlüğü görevini de devralmıştır.


 

Saadet Aydın, BNI Danışman Direktörü

1999 Yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli bankalarda muhasebe ve finans yöneticiliği yapmıştır.

2009 yılına gelindiğinde, aile mesleği olan otomotiv sektörüne geçiş yapmış ve  Otogençler firmasının kurucu ortaklarından biri olmuştur. Aynı zamanda “Türkiye’nin ilk Özel Servis Sahibi Kadın İşletmecisi” unvanını almıştır.

2013 yılında BNI Anatolia grubunun bir toplantısına ziyaretçi olarak katılmış ve “Kazandır ki Kazan” felsefesinin kendi iş hayatıyla tamamıyla örtüştüğünü farketmiştir. Bu toplantı sonrası üye olmuş ve tüm Lider Ekip görevlerini yerine getirdikten sonra grubun başkanlığını üstlenmiştir.

BNI Anatolia üyeliği süresince almaya hak kazandığı 30’a yakın Üstün Performans Belgesi ve tüm BNI Türkiye gruplarından alınan 20’ye yakın Teşekkür Belgesi ile bu alanlarda kırılması zor bir rekorun sahibidir.

2016 yılına gelindiğinde, BNI ile olan yolculuğu başka bir boyuta taşınmıştır. Saadet Aydın, BNI Direktör eğitimlerine katılıp BNI Danışman Direktörlüğü belgesi almaya hak kazanmış ve BNI Diamonds Grubunun Direktörü olmuştur.


 

Didem Tınarlıoğlu, BNI Danışman Direktörü

Perakende Mağazacılık sektörünün lider kurumsal firmalarında, 23 yıl süresince çok sayıda farklı görevlerde tecrübeler edinmiş; işletme yöneticiliği, kadın, erkek, spor giyim satın alma yöneticiliği, çok sayıda inovasyon amaçlı konularda proje liderliği  yapmanın yanı sıra ekiplere mentörlük yapma ve iç eğitmenlik pozisyonlarında sorumluluklar almıştır. En son Boyner Holding’in mağazacılık sahasında,  350+ kişilik ekibin yönetim ve gelişiminden sorumlu olarak çalışmıştır.

2015 yılında girişimci ruhunu dinleyerek profesyonel çalışma hayatını sonlandırma kararı almıştır. Hayalinde hep yer alan kendi kurduğu modüllerle şirketlere yönetimsel danışmanlık ve eğitmenlik yapma fikrini Direm Fikir Atölyesi  Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi firmasını kurarak hayata geçirmiştir. Halen kendisi ve çözüm ortaklarından oluşan ekibi ile birlikte Yönetim Danışmanlığı, Eğitim, İşletme ve Kişisel Gelişim Koçluk hizmetleri vermektedir.

Türkiye'de perakendecilik sektörünün bir iş kolu olarak hayata geçtiği ilk yıl itibariyle mağazacılık serüveni başlamış olup, eş zamanlı olarak Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler alanındaki öğretim hayatını da  tamamlamıştır. ICF (International Coach Federation) ve AC (Association Coach Federation) onaylı profosyonel koçluk yetki belgesine sahiptir.

Profosyonel çalışma hayatında birden fazla kez  “ Karını En fazla artıran Yönetici"  ödülü, "Yılın Müşteri Memnuniyeti" ödülü, "Fikir Atölyesi" projeleri vb . ile ilgili ödüller almaya hak kazanmıştır.

BNI üyeliğinin başlangıcından kısa bir süre sonra BNI Bosphorus Grubunda Lider Ekipte Oryantasyon Sorumlusu ve Birebir Görüşme Koordinatörlüğü görevlerini üstlenmiştir. Ardından ve halen eş zamanlı olarak BNI Pera Grubunun Danışman Direktörlüğü görevini sürdürmektedir.

BNI sisteminin disiplinli ve odaklı çalışma modeli kendi çalışma şekli ile özdeşleşmiş olup, işini başarı ile yapanlara duyduğu hayranlık yönü BNI sistemine adaptasyonunun hızlanmasına fayda sağlayan en önemli etkenlerden biri olmuştur.

BNI'ın sloganlarından en sevdiği söz  “Dünyanın iş yapış biçimini değiştiriyoruz”dur.

 


Doğan Akdeniz, BNI Danışman Direktörü

1997 yılında faaliyete geçen Acil Tercüme Ltd. Şti.’nin  kurucusu ve ortağı olan Doğan Akdeniz, Beykent Üniversitesi’nde Mütercim Tercümanlık eğitiminin yanısıra 1990’lı ve 2000’li yıllarda; Deneme Sahnesi-Oyunculuk, İstanbul Şehir Tiyatroları-Oyun Yazarlığı eğitimleri de aldı. Çeviri konusunda,  Avrupa Birliği Çeviri Hizmet Standardı sertifikasına layık görülen ilk firmalardandır.  Halen, Arel Üniversitesi Çevirmenlik Bölümü’nde Öğretim Görevlisidir, aynı zamanda bir CAT Tool (Bilgisisayar Destekli Çeviri Programı) olan Wordfast’in Türkiye’deki dört eğitmeninden biridir. Noter Yeminli Çevirmen ve Mütercim Tercümanlar Derneği Üyeliğini de yürütmektedir.

Haziran 2015’te misafir olarak katıldığı bir BNI toplantısında BNI üyesi olmaya karar vermiş, kendi profesyonel hayatında çeviri dünyasına gösterdiği hassasiyet ve adanmışlığı bu üyelik sürecinde de göstermiştir.

BNI üyeliği boyunca, iki dönem Üyelik Komitesi Başkanlığı ve iki dönem Eğitim Koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuştur. Kurucu Direktörü olduğu BNI Dinamik’in Danışman Direktörlüğü görevini de yürütmektedir. 


Ayşegül Çelikkesen, BNI Danışman Direktörü

1992’de senesinde Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği’ni bitiren Ayşegül Çelikkesen, biyoteknoloji, organik kimya ve rafinasyon alanlarında ek çalışmalar yaparak teknik bilgisini geliştirdi. Kurumsal hayata Elf Madeni Yağ firmasında başladı. İş hayatı boyunca birçok ilke ve ses getiren projeye imza attı. “Eurodizel” isminin yaratıcısı oldu. AdBlue kimyasalının Türkiye’de satışa sunulması konusunda yöneticilik yaptı. 20 yıllık deneyime sahip olduğu akaryakıt, madeni yağ ve LPG sektörüne 2011 yılında veda etti. 

Son 5 senedir kendi şirketi olan Kripton Enerji firması bünyesinde, mühendislik hizmetleri ve tesis kurulumunu kapsayan teknik danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde dezenfektan, madeni yağ ve kimya tesislerinin devreye alınmasında ve laboratuvar kurulumları konusunda çalışmalarını yürütmektedir. Allen Global şirketinin geliştirdiği atık yağ rafinasyonu alanında teknik danışmanlık yapmakta ve bu firmanın Türkiye sorumluluğunu da beraberinde yönetmektedir.

2015 yılında BNI ile tanışmıştır, BNI Momentum Grubunda 2 dönem Güç Takımları Koordinatörü olarak görev almıştır. Mayıs 2017’de lansmanı gerçekleştiren BNI Smyrna Grubunun Danışman Direktörlüğünü yapmaktadır.


Murat Kara, BNI Danışman Direktörü

Lisans eğitimini Çalışma Ekonomisi bölümü, yüksek lisans eğitimini ise Uluslararası Ticaret bölümünde tamamlamıştır. 1997 senesinde öğrencilik yıllarındayken girdiği IT sektöründe, 7 sene boyunca sırasıyla satış temsilciliği ve satış yöneticiliği pozisyonlarında bulunarak hem sektör hem de yöneticilik tecrübesini derinleştirmiştir.

2003 yılında faaliyete geçen WIT/Dünya Bilişim Teknolojilerinin kurucu ortakları arasında yer almaktadır. WIT/Dünya Bilişim Teknolojileri; 2012 yılında Apple’ın Türkiye’ye resmi olarak gelmesi ile beraber; Apple Yetkili Satış ve Servis’i olmuştur. 2016 yılı itibariyle; şirketinin “Mükemmeliğe Olan Bağlılığı’’ felsefesi sayesinde Türkiye’de 4 adet Apple Premium Servis Merkezi’nden biri, İstanbul’da ise tek Premium Servis Merkezi olmaya hak kazanmıştır.

Aralık 2014 yılında katıldığı Uluslararası FESPA 2014 fuarında BNI ile tanışmıştır. BNI Bosphorus Grubunun üyesi olarak lider ekipte bir çok görevde bulunmuştur. 2016 senesinde BNI Türkiye’nin düzenlediği Direktörlük Eğitimlerini başarı ile tamamlayan Murat Kara, BNI Pars Grubunun Danışman Direktörlüğü görevini yürütmektedir.


Emre Güreş, BNI Danışman Direktörü

Emre Güreş, Avustralya’da Curtin Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. 1999 yılında, Vakumlu Paketleme Sistemleri sektöründe faaliyet gösteren Abant Makina firmasının yönetimini devralmıştır. Ürün çeşidini her geçen gün arttırarak Inkjet Kodlama Sistemleri ve Etiketleme Sistemlerinin üretimini gerçekleştirmiştir. Avrupa dahil birçok ülkeye ihracat yapan Abant Makina, kısa sürede ülkemizin gurur duyduğu bir işletme haline gelmiştir.

BNI ile 2014 yılında misafir olarak katıldığı bir toplantıda tanışmış, “Givers Gain” felsefesine inanarak Türkiye’nin iş yapış biçimini değiştiren iş sahipleri arasında yerini almaya karar vermiştir.  BNI Pusula Grubunun en aktif üyelerinden biri olarak uzun süre Lider Ekipte görev almıştır. Mayıs 2017’de BNI Vision Grubu’nda Danışman Direktörlük görevini üstlenmiştir.

 


 

Esra Koçer, BNI Danışman Direktörü

Esra KOÇER, İstanbul Teknik üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Meteoroloji Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Üniversite hayatı çeşitli kulüpler ve organizasyonlar bünyesinde çalışarak oldukça aktif geçmiştir. İnsanlarla iletişimde olduğu bu süreç onu, mezuniyetinin ardından çok sevdiği mühendislik mesleği yerine içinde en yalın ve yoğun haliyle insan ilişkilerini, davranış bilimlerini ve organizasyon yönetimini barındıran, tutkunu olduğu İnsan Kaynakları alanında çalışmaya yöneltmiştir.

Yaklaşık 12 sene özel İK ve Kalite yöneticiliği yaptıktan sonra, 2012 yılında kendi firması olan PatİKa İnsan Kaynakları ve Danışmanlık firmasını kurmuştur. 5 yıldır üyesi olduğu BNI, tüm dünyanın iş yapış biçimini değiştirirken, kendi iş yapış biçimini de şekillendirmiş, girişimciliğinin ilk yılında tanıştığı bu muazzam sistemin içinde yer alarak başarılı olmanın şans eseri gerçekleşmediğini bizzat tecrübe etmiştir.

BNI Bosphorus’un kurucu üyelerindendir. BNI Türkiye’nin 2014 yılında düzenlediği direktörlük eğitimine katıldıktan sonra; gönülden inandığı “Kazandır ki Kazan” felsefesini ve BNI sistemini etrafındaki herkese en güçlü şekilde aktarmak üzere BNI Elçisi olarak görev almıştır. 2017 yılının başından bu yana ise BNI Nişantaşı grubunun Danışman Direktörüdür.

 

https://www.facebook.com/BNITurkiye?fref=ts https://www.twitter.com/BNITurkiye?fref=ts https://www.linkedin.com/company/9998743 https://www.youtube.com/channel/UC-Eb5du5mNe1LUbna4MFHaQ BNI

Copyright BNI. All Rights Reserved. All company names, product names logos included here may be registered trademarks or service marks of their respective owners.